Zdroj: Deník„V první lokalitě za sportovní halou nyní vyrůstá stromořadí z osmi dubů zimního. Dále jsou zde mezi cestami lípy srdčité, těch je deset, bříza bělokorá a buk lesní. Vše bylo vysazeno tak, aby jednou tyto vzrostlé stromy spolu s dalšími nabudily dojem parku a jejich koruny poskytovaly co nejvíce stínu hrajícím si dětem i lidem na procházce," uvedla místostarostka Vilémova Gabriela Trojanová.

V budoucím parku se již nachází dětské hřiště a také je v něm už připravené místo pro větší odpočinkový altán. „Cesty jsou z udusaného materiálu, mohou sloužit jak běžcům, jimž nevadí malé okruhy, tak i dětem s koloběžkami či na tříkolkách,“ dodala místostarostka s tím, že v místě pod mateřskou školou jsou zasazeny lípy srdčité, buky lesní, meruňky, dub letní a javor klen. Dohromady je zde od soboty jedenáct nových stromů.

Nadace ČEZ podpořila od roku 2011 výsadbu více než 100 tisíc stromů za téměř 60 milionů korun. Jen v Ústeckém kraji loni podpořila návrat stromů do obcí i do krajiny částkou přesahující jeden milion korun.