Policejní sklizně v nelegálních pěstírnách konopí jako by na Šluknovsku nebraly konce. Tentokrát rumburští kriminalisté odhalili zdroj oblíbené marihuany přímo na Lužickém náměstí ve středu města. Na odhalenou pěstírnu jako první upozornil zpravodajský server výběžek.eu.

O dům v centru Rumburku se policisté zajímali dlouhodobě. Měli totiž podezření, že jeho majitel si přivydělává pěstováním konopí. To nakonec našli na půdě podezřelého domu.

„Podezřelým mužem je tamní majitel objektu, který v prostorách prohledávaného domu pěstoval konopí. Rostliny byly nalezeny ve stádiu rozkvětu. V místě události jich strážci zákona nalezli necelých dvě stě," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podle informací Děčínského deníku je i v tomto případě odhalené pěstírny zadrženým Vietnamec.

„Na indoorovou pěstírnu přišli kriminalisté vlastním vyhodnocením zjištěných informací. Případ bude nadále vyšetřován s ohledem na podezření z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání 
s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," dodala děčínská policejní mluvčí 
s tím, že kriminalisté požádají okresní soud o uvalení vazby na majitele nelegální pěstírny konopí.

Pokud se s názorem policistů ztotožní i soudce děčínského okresního soudu, hrozí padesátiletému majiteli domu v centru Rumburku až pětiletý pobyt za mřížemi. Kromě toho může počítat i statisícové škody. Policisté mu totiž kromě rostlin konopí těsně před sklizní zabavili i zařízení nutné pro jejich pěstování.

Na Šluknovsku to nebyl letos první zásah proti pěstitelům konopí. Přibližně před dvěma týdny odhalili pěstírnu ve Varnsdorfu, v níž v době policejního zásahu bylo asi 
1 600 rostlin.

Velké zátahy se podařily policii v závěru loňského roku. Nejprve odhalili v říjnu velkopěstírnu v Choraticích 
u Děčína přímo na hlavním silničním tahu z Děčína do Ústí nad Labem. Nenápadný ošuntělý dům skrýval přibližně dvanáct set rostlin.

V listopadu pak policisté odhalili pěstírnu v Mikulášovicích, kde bylo přibližně 1 200 rostlin marihuany. Také zde kriminalisté zadrželi cizí státní příslušníky, kteří se na provozu pěstírny podíleli. 
V tomto případě šli policisté najisto. O dům v Mikulášovicích se totiž poměrně intenzivně zajímali poslední téměř čtyři měsíce.

O několik měsíců dříve objevili policisté pěstírnu i v Děčíně na Teplické ulici. V bytě ji tu pěstoval muž, který na sebe upozornil tím, že vyhazoval věci na ulici a křičel, že umí létat.