Děčínští policisté vyrazili v sobotu 29. července krátce před 23. hodinou na nábřeží na Starém Městě, poblíž ulice Polabí. Podle oznámení na tísňovou linku tu měl spadnout muž z vysoké betonové stěny u břehu do řeky a volat o pomoc. V době příjezdu tříčlenné hlídky už byla naprostá tma, policisté se svítilnami v ruce v Labi zpozorovali muže, který se držel betonové stěny. Nejprve mu hodili záchranné lano, kterého se muž snažil chytit. Za pomoci lana se policisté muže nejprve z řeky snažili dotáhnout podél stěny na mělčinu. Muži však ubývalo sil a lana se mu nedařilo chytit. Začal se topit a po chvíli se vzdaloval od betonové stěny a chvílemi nehybně plul po proudu řeky.

"V tento moment se jeden ze zasahujících policistů nadstrážmistr David Novotný bez váhání vydal do vody z přilehlé mělčiny a plaval směrem k tonoucímu muži. Když k němu doplaval, uchopil jej a plaval s ním směrem k molu, na kterém již byli s pomocí připraveni další policisté a hasiči. Tonoucímu muži byla ihned po vytáhnutí z vody poskytnuta první pomoc a byl předán do péče zdravotníků," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Díky rychlému zásahu policistů a především odhodlání policisty, který se neváhal vydat do řeky, se tonoucího muže podařilo zachránit.

Nebylo to poprvé, kdy se děčínští policisté vydali do řeky, aby zachránili lidský život. Loni v říjnu nezaváhal a zachránil z Labe tonoucího děčínský policista Tomáš Kamín. V tu dobu už muž ležel na hladině s obličejem pod hladinou. Policisté společně muže vytáhli na břeh a zahájili resuscitaci, po několika stlačení hrudníku se u něj podařilo obnovit životní funkce a tím mu zachránit život. Kamín si za svou odvahu převzal nejcennější ocenění Policie ČR - medaili za statečnost a společně s kolegou Miroslavem Fiřtem získali také cenu Čin roku 2022.