„Kritickým místem bude okružní křižovatka na ulicích Čsl. mládeže a Labské nábřeží, kudy mohou ve špičce projet až tři tisíce aut za hodinu," říká Milan Koukol z Dopravní fakulty ČVUT, která na řešení s magistrátem spolupracovala.

„Hledali jsme pomocí nejmodernějších technologií nejlepší způsob organizace dopravy. To znamená, že jsme navrhli úpravu provozu a následně nasimulovali provoz v jednotlivých časových úsecích. Model ukázal problematická místa a ta jsme dále řešili," řekl Ondřej Smíšek z Dopravní fakulty ČVUT.

Hlavní objízdná trasa povede přes kruhový objezd u mototechny. Pokud pojedou řidiči po Novém mostě směrem k Pětimostí, budou muset odbočit dolů doprava a jet podél Labe směrem ke kruhovému objezdu pod mototechnou, odtud pak po Teplické ulici dále na Teplice. Pokud pojedou na Ústí nad Labem, pojedou po sjezdu z Nového mostu jako dosud přes kruhový objezd u Tesca.

VZNIKNE NOVÝ KRUHOVÝ OBJEZD PODMOKLY

S velkými dopravními problémy je potřeba počítat přímo v Podmoklech, jejichž centrální část se promění ve velký kruhový objezd. Některé ulice nebo jejich části budou po dobu uzavírky jednosměrné. Auta jedoucí od Teplic si budou moci vybrat, zda pojedou po Pivovarské ulici, nebo po Teplické. Právě na Teplické se řidiči napojí na nový „kruhový objezd", kdy z Teplické odbočí do Thomayerovy ulice a budou dále pokračovat Tržní ulicí k hlavnímu vlakovému nádraží. Výjimkou budou těžké kamiony, auta nad dvanáct tun totiž budou mít do této části vjezd zakázán.

Stejnou trasou pak pojedou auta jedoucí z pravého břehu Labe například do Želenic. Teplická mezi křižovatkou s Čsl. mládeže a Thomayerovou bude jednosměrná, stejně jako ulice Čsl. mládeže podél muzea.

Směrem od mototechny podél Labe nebude možné projet na Ústí nad Labem, auta jedoucí tímto směrem budou navedena na Nový most, aby mohla jet na druhý břeh Labe. Kdo bude chtít jet do Ústí, musí využít objízdnou trasu přes Dělnickou ulici.

Kličkovaná v Podmoklech čeká také autobusy. Prakticky všechny linky totiž projíždějí podél hlavního vlakového nádraží.

„Výrazně se to dotkne linky mířící do tovární čtvrti v Rozbělesích, která bude jezdit po jiné trase. Chceme, aby všichni byli o změnách v dopravě informováni, k tomu poslouží i informační letáky vyvěšené právě v autobusech," uvedla děčínská primátorka Marie Blažková.

ZMĚNY V DOPRAVĚ NEMUSÍ BÝT KONEČNÉ

„Nelze předpovídat chování řidičů, to se bude vyvíjet. Řidiči se budou učit jezdit v nové situaci, je možné, že odpadne část tranzitní dopravy. Takže v následujících měsících se vývoj dopravy ve městě znovu vyhodnotí a je možné, že dojde k nějaké další úpravě," říká dopravní expert z ČVUT Milan Koukol s tím, že úpravy nemohou být radikální, aby ještě více nekomplikovaly situaci. Lidé by měli začít přemýšlet nad jiným způsobem dopravy.

ALTERNATIVA? PĚŠKY NEBO VLAKEM

Místo dlouhých desítek minut v autě nebo v autobuse se budou moci lidé dostat z pravého břehu do Podmokel i výrazně rychleji.

První možností je jít pěšky, případně na kole. Chodci projdou jak po Labském nábřeží, tak i podchodem u supermarketu Lidl. Jeden zůstane otevřený.

Další možností je využít vlaky, které jezdí do Podmokel od Benešova nebo od Ústí nad Labem – Střekova. Například mezi sedmou hodinou a půl osmou ráno jedou z děčínského východního na hlavní nádraží hned tři vlaky. Cesta navíc zabere pouze pět až šest minut.

Je tak možné dojet autobusem nebo autem k východnímu nádraží, kde je poměrně dost místa pro parkování, a pak pokračovat do Podmokel vlakem.

HASIČI I ZÁCHRANKA PROJEDOU

Jednou z nejdůležitějších věcí při přípravě objízdných tras bylo zajištění průjezdu záchranky nebo hasičů. Především pro záchrannou službu bude stavba Vilsnické spojky značnou komplikací, sídlí totiž v ulici J. Š. Baara, tedy v těsném sousedství stavby. Právě pro záchranáře bude vyčleněn druhý podchod u supermarketu Lidl, který dnes slouží pro pěší.

„Po celou dobu stavby budeme v kontaktu se stavební firmou. Naši řidiči budou také vybaveni podklady od ČVUT, aby přesně věděli, kudy je možné projet," uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Podobně na tom jsou také hasiči. Ti ale na rozdíl od záchranky využívají mnohem větší auta.

„Budeme v kontaktu se stavební firmou, abychom se mohli dostat co nejrychleji do části města za Pětimostím a vyhnuli se tak případným zácpám, které jsou pro naši techniku hůře průjezdné," říká velitel děčínské stanice Jiří Hykl.

Záchranáři zároveň žádají řidiče o ohleduplnost, aby jim v případě nutnosti umožnili průjezd.

Objízdné trasy Směr Teplice – Liberec
Teplická – Thomayerova – Tržní – Čsl. mládeže – kruhový objezd u mototechny – spojka k Novému mostu – Nový most
Směr Liberec – Teplice
Nový most – kruhový objezd u mototechny – Teplická
Směr Teplice – Ústí nad Labem
Teplická – Pivovarská – Podmokelská – Hankova – Dělnická
Směr Ústí nad Labem – Teplice
Ústecká – spojka od Nového mostu – kruhový objezd u mototechny – Teplická