„Pět, čtyři, tři, dva, jedna, pálím," odpočítal poslední vteřiny před odstřelem čtyřicetimetrového komínu v areálu bývalého Četransu v Malšovicích vedoucí odstřelu Dušan Nekarda.

Během několika málo vteřin se komín sesunul do předem připraveného lůžka z drti a jeho okolí zahalil mrak z prachu a sazí. Pád komína rozechvěl zemi několik desítek metrů daleko.

Samotnému odstřelu předcházely pečlivé a dlouhé přípravy. Nejprve bylo nutné přerušit více než dvě desítky ocelových táhel, která komín držela.

„Do komínu jsme navrtali destrukční řez ve tvaru klínu. Stejný, jako když se kácí strom. Klín se výbuchem vystřelí a komín pak padá ve směru, kam je nasměrovaný klín," popsal postup Nekardův kolega, technický vedoucí odstřelu Petr Mikula.

Komín poslaly k zemi dva kilogramy plastické trhaviny Perunit, který byl ve více než šesti desítkách navrtaných otvorů.

Podle Mikuly je zboření komínů pomocí výbušnin jedním z nejnáročnějších způsobů. Zároveň se ale jedná o nejrychlejší a nejbezpečnější způsob demolice.

„Ve chvíli, kdy komín padá, nikdo tam není, nikdo se nemůže zranit, všichni jsou dostatečně daleko. A trvá to krátkou dobu," vysvětluje Mikula, proč jsou odstřely při dodržení všech přísných bezpečnostních pravidel velmi bezpečné. Naopak při postupném rozebírání je nutné pracovat ve výšce i několik dnů.

Odstřelený komín uvolní místo podnikání, na jaře plánuje ještě firma Bohemia Cargo, která areál vydražila z konkurzní podstaty firmy Četrans, zbořit jednu budovu. Vznikne tak volný pozemek o rozloze šesti hektarů.

Společnost Bohemia Cargo nabídne možnost spuštění nových projektů svým zákazníkům a dalším subjektům z oblasti výroby, průmyslu a logistiky. Výstavba přivaděče na dálnici D8 by tuto lokalitu mohla v budoucnu ještě více zatraktivnit.

„Chceme nalákat výrobní a obchodní firmy a vytvořit zde prostředí pro jejich úspěšné fungování. Vytvoříme model, kdy budeme vlastníky všech sítí, komunikací, příjezdových cest a dalších zařízení a pozemky budeme buď dlouhodobě pronajímat, nebo vybraným zájemcům prodávat," říká Jan Kučera st., jednatel společnosti Bohemia Cargo.

Dodává také, že část malšovického areálu bude jeho společnost využívat jako skladové prostory a vznikne zde i školicí středisko pro Akademii logistických profesí, kterou firma dlouhodobě provozuje.

„Předpokládáme, že investice, včetně pořízení a rekonstrukce areálu, nepřesáhne částku 32 mil. korun," doplnil Jan Kučera.