Na Velikonoce se v Ústeckém kraji připravují nejen zástupci církve, ale 
i správci zámků, galerií a města. Na severu  se uskuteční tradiční akce, jako jsou Velikonoce ve skanzenu v Zubrnicích či pouť na Mariánskou skálu na Velký pátek, i neobvyklé dílny, představení a tržnice.
Velikonoční zámek uvidí před svátky a během nich lidé v Benešově nad Ploučnicí 
a v Ploskovicích. Za pohádkou a folklorem spojeným s oslavou příchodu jara mohou zajet zájemci o víkendu 12. a 13. dubna do skanzenu Zubrnice nedaleko Ústí nad Labem.

V ústeckém muzeu se 
5. dubna a 17. dubna uskuteční kurz zdobení vajec, jenž je určen dětem i dospělým. Velikonoční trhy s ukázkami lidových řemesel pořádá muzeum 12. dubna. Ve stejný den se v Litvínově mimo jiné bude malovat obří vejce, pálit Morana, umělci budou prodávat ručně vyrobené doplňky a dekorace a pro obveselení bude hrát divadlo Kvelb.

Velikonoční tradice připomenou během dvou dubnových víkendů v areálu klášteru v Oseku na Mostecku. Program spojený s Velikonocemi připravilo na duben také město Chomutov. Významu vejce v lidové kultuře se věnuje teplické muzeum, exponát měsíce, kterým právě vejce je, a to, jakou magickou sílu mu lidé přisuzovali, uvidí návštěvníci teplického zámku.

Církevní obřady se uskuteční ve všech farnostech 
v kraji. Květnou neděli oslaví 
v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem koncertem. Na Velký pátek farnost pořádá tradiční pouť na Mariánskou skálu.

Litoměřický biskup Jan Baxant zahájí Květnou neděli v 10:00 hodin na nádvoří biskupské rezidence v Litoměřicích, kde požehná ratolesti, následovat bude procesí s ratolestmi do chrámu.

Na Zelený čtvrtek si katolická církev připomíná ustanovení kněžství. Baxant se setká v katedrále svatého Štěpána v Litoměřicích s kněžími působícími v litoměřické diecézi.

Křížovou cestu vykoná biskup na Velký pátek na kalvárii na Ostrém u Úštěka. 
S věřícími projde čtrnáct zastavení, začátek je v 10:00 hodin.