„Oficiálně z radnice ještě nic nevíme. Ale je to pro nás skvělá zpráva. Hodně lidem tady se uleví," radovala se ve středu Markéta Valterová, když se od redaktora Děčínského deníku dozvěděla 
o úspěchu svého snažení. Právě ona totiž zorganizovala celou petici. O dobré zprávě se hned vydala informovat své sousedy, kteří, když viděli úsměv na její tváři, měli jasno.

Psali jsme: Chceme zpět zastávku! Petici na Letné podepsalo přes 300 lidí…ZDE…

„Jste jednička," volala na Markétu Valterovou jedna ze sousedek ze zahrady.

Radost z úspěchu měli i další sousedé žijící v rodinných domcích podél Slovanské ulice na Letné.

A obyvatelé Slovanské ulice mají oprávněnou radost. Po zrušení zastávky totiž musí ujít stovky metrů chůze do prudkého kopce, což je obzvlášť pro starší lidi problematické.

Zastávku u strojní průmyslovky a zrušenou zastávku totiž dělí 280 metrů, jen o padesát metrů blíže je to od zrušené zastávky k nové zastávce u Pivovaru. Ta je ale v dolní části ulice.

Hlavní organizátorkou petice se stala Markéta Valterová.Zdroj: Deník/ Karel Pech„Doporučili nám vystoupit u nákupního centra Pivovar a třeba s nákupními taškami jít do kopce. To je pro řadu mých sousedů problém v létě nebo na jaře. A v zimě, kdy bude nasněženo, je pro lidi chodící o hůlkách taková cesta nepředstavitelná," popisovala problémy po zrušení zastávky Marie Valterová.

Ta zaslala petici s podpisy lidí ze sousedství, ale i z okolních škol, na magistrát. A vyhrála.

„Na základě podnětu od lidí jsme se rozhodli ponechat jak zastávku u Pivovaru, tak i na Slovanské ulici. U Pivovaru ji lidé požadovali kvůli nákupům. Podle dopravního podniku nebude mít zavedení další zastávky žádný velký dopad do ekonomiky této linky," říká náměstek děčínské primátorky Valdemar Grešík.

Hned se ale zastávka na Slovanskou ulici na Letné, kde autobusy ve směru do Podmokel stále zastavují, nevrátí.

Změna nastane během 30 dní.

„Rádi bychom vyšli občanům vstříc dříve, ale bohužel to z technických důvodů není možné. Nejdříve musí dojít ke schválení nové licence pro dopravní podnik 
a vydání a vytištění nových jízdních řádů," vysvětluje mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.