Na místo vyrazili českokameničtí policisté, kteří usoudili, že jde o skutečný nález munice a místo zajistili. „Přivolaný policejní pyrotechnik potvrdil, že se skutečně jedná o dělostřelecký granát ráže 75 mm z druhé světové války a převzal jej k odborné likvidaci,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková. Evakuace nebyla nutná, nedošlo ani k žádným škodám nebo zraněním.

Není to tak dávno, kdy byla u Veselého nalezena jiná munice. Loni koncem prosince našel 45letý muž na louce pod vrchem Veselka hlavici pancéřové pěsti z druhé světové války. Ani v tomto případě nebyla nutná evakuace, nikdo se nezranil, ani nedošlo k žádným škodám na majetku.

Nalezená munice u Veselého.
Na louce u Veselého muž našel hlavici pancéřové pěsti z druhé světové války

Policisté varují, že pokud lidé najdou vojenskou munici a jiné předměty s neznámým obsahem, aby se jich nedotýkali a okamžitě oznámili nález na linku 158 nebo osobně na policejním oddělení. "Neodbornou manipulací může dojít k výbuchu a zranění osob. K ohledání a zneškodnění podezřelého předmětu je oprávněn pouze policejní pyrotechnik," upozornila Kubíčková.

Mohlo by vás také zaujmout: Požár v Růžové očima policistů. Dům hasili do příjezdu hasičů

Zdroj: Policie ČR