Návštěvníci uvidí vysokou, srnčí, daňčí, kamzičí, mufloní a černou zvěř i šelmy z lesů v děčínském okrese. Nejlepší z trofejí získaly medaili. Řekl to předseda myslivecké komise okresního mysliveckého spolku Děčín Václav Vomáčka.

K vidění bude na půdě zámku více než 700 trofejí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také lebky šelem, jezevců, lišek a jednu lebku mývala severního. Vystaveny budou například i kamzičí trofeje. Kamzíci jsou v Česku poměrně výjimeční, do Českého Švýcarska přicházejí z Lužických hor.

Na výstavu poslali své trofeje lovci z celého Děčínska, počátkem dubna pak hodnotitelská komise ocenila ty nejlepší podle mezinárodních standardů. Letos na medaili dosáhlo 41 trofejí, což je prý ve srovnání s posledními roky rekordní počet. Výstavu pořádá myslivecký spolek společně se Střední lesnickou školou ve Šluknově. "Po celé tři dny bude na výstavě k dispozici někdo, kdo k ní bude ochotný podat odborný výklad," řekl Vomáčka.

Výstava netradičně začne v pátek a končí už v neděli, již dnes ale myslivci vědí, že by mohla být delší. "Překvapil nás takový zájem. I ze zámku se ozvali, že by ji chtěli aspoň na dva týdny. Je to poučení propříště," řekl. Podobnou výstavu děčínský spolek pořádá na šluknovském zámku již potřetí, předtím putovala po různých částech okresu.

Okresní myslivecký spolek Děčín je součástí Českomoravské myslivecké jednoty. Má více než 700 členů a pořádá v okrese kynologické a střelecké akce, přehlídky trofejí, kurzy pro uchazeče o lovecký lístek a zkoušky z loveckých psů.