Starosta Rumburku Jaroslav Sykáček upozorňuje, že s nabídkami na internetové připojení, zajištěné údajně městem Rumburk, které se objevily v poštovních schránkách některých šluknovských domácností, nemá rumburská radnice nic společného.

„Jeden šluknovský občan mne upozornil, že dostal nabídku na wi-fi připojení za nízkou cenu, včetně smlouvy, připravené k podpisu. Na smlouvě je uvedeno, že zřizovatelem připojení je město Rumburk. Je zaštítěná mým jménem a obsahuje i číslo účtu města Rumburk, na které mají zájemci o uzavření smlouvy poslat peníze,“ upozornil Jaroslav Sykáček.

„Varuji všechny, kteří takovou smlouvu obdrželi. Město Rumburk žádné internetové připojení ve Šluknově nezřizuje. Číslo účtu, uvedené na smlouvě, nepatří radnici. Jedná se zřejmě o podvod,“ zdůraznil Sykáček.

Nebezpečí vidí v tom, že nabídka vypadá podle jeho informací velmi věrohodně. Obsahuje i IČO a DIČ města Rumburk. Není na ní však žádný telefonický kontakt. Jen díky šluknovskému občanovi, kterému přišla podezřelá a rumburskou radnici zkontaktoval, se o ní v Rumburku dozvěděli.

„Celou záležitostí se už zabývá policie,“ dodala Dagmar Žáková, mluvčí rumburské radnice.