Připojit by se měla již v polovině prosince. Děčín už do krajské dopravy začleněný je.

S přistoupením varnsdorfské městské dopravy 
k Dopravě Ústeckého kraje souhlasili již krajští radní, nyní zapojení do integrované dopravy ještě projednají radní ve Varnsdorfu. Pokud se zapojením budou radní města z výběžku souhlasit, čekají cestující městskou hromadnou dopravou velké změny.

„Chceme autobusem především propojit nemocnici s poliklinikou," říká starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček.

Ve městě vzniknou také nové zastávky, například u domu s pečovatelskou službou.

Změní se také vedení městské linky.

Autobus bude nově stavět i v ulici Karlova, u městského úřadu nebo u starého nádraží, kde se tak zjednoduší přestup na vlak.
„Zároveň se i zlepší dostupnost na místní hřbitov," přiblížila krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

Nový jízdní řád MHD přinese zavedení taktu pro lepší zapamatovatelnost odjezdů autobusů. Promítnou se do něj i požadavky místních obyvatel.

„Například časy odjezdů autobusů od nemocnice budou propojeny s ukončením pracovního dne jejích zaměstnanců," dodala Lucie Dosedělová.

„Máme okružní linku objíždějící celé město. A když se chcete dostat z bodu A do bodu B, které jsou od sebe kousek, tak to trvá třeba půl hodiny. Proto jsme upravili trasu linky do podoby hvězdice," vysvětluje starosta Horáček s tím, že bude také vyšší frekvence spojů. Radnice si od změn a přistoupení k integrované dopravě slibuje větší zájem o cestování městskými autobusy.

Po integraci by kvůli vyššímu počtu najetých kilometrů měl Varnsdorf za svou městskou hromadnou dopravu zaplatit o něco více než nyní. V současné době platí ročně 380 tisíc korun 
a dopravu pro něj zajišťuje stejná společnost, která má na Šluknovsku na starosti linkové autobusy placené krajem. Tedy Autobusy Karlovy Vary.

Výhodná bude integrace také cenově. Cestující budou moci po městě využívat nejen městskou linku, ale také příměstskou dopravu. 
A to s jednou jízdenkou. Dětská měsíční například podle Horáčka vyjde na 97 korun.

Do krajské dopravy se zapojil již letos v létě po dlouhém vyjednávání také Děčín. Pro některé cestující přineslo zařazení do krajské dopravy levnější cestování, protože jim již stačí jen jedna jízdenka.

Před integrací městské dopravy bylo možné v Děčíně například využít za 25 korun přestupní jízdenku. Ale s pouze jedním přestupem. Po integraci je možné jezdit po městě za dvacet korun 45 minut.