Rozpočet zastupitelé schválili po drobných úpravách až na několikátý pokus. Při prvním hlasování pro původní návrh rady města zvedlo ruku jen deset zastupitelů, pro přijetí rozpočtu bylo potřeba nejméně jedenáct hlasů. Dostatečnou podporu nenašly ani první pozměňovací návrhy. Nakonec po dvouhodinové debatě a několika kolech dohodovacího jednání pro něj hlasovalo patnáct ze sedmnácti přítomných zastupitelů. 

Pro rok 2022 počítá Varnsdorf s velkými investicemi. Na 55 milionů korun vyjde dokončení nové školky na Západní ulici, na osm milionů korun by měla vyjít oprava střechy školy na Východní ulici. Dohromady poslali zastupitelé na investice do školství téměř 80 milionů korun. Po 15 milionech bude stát zateplení domu s pečovatelskou službou a domu v Kmochově ulici.

Ilustrační foto.
Kraje jednají o nových spojích mezi Šluknovskem a Prahou, kdy vyjedou není jasné

„Myslíme i na komunikace, chodníky a veřejné osvětlení. Chceme řešit situaci s parkováním na sídlišti v ulici Karolíny Světlé a u pošty. Rádi bychom pokračovali s rekonstrukcí Karlovy ulice, tentokrát směrem k nemocnici,“ řekl starosta Varnsdorfu Roland Solloch. Dohromady půjde na dopravní investice téměř 20 milionů korun.