Původní hřiště bylo podle místostarosty Varnsdorfu postavené ve městě ještě před rokem 1989. Jenže chátralo.

„Proto byla nezbytně nutná jeho generální oprava. Nyní jsme vyměnili asfaltový povrch, nové jsou obrubníky, obnovili jsme 
i zeleň," vypočítává Josef Hambálek, co bylo nutné opravit. Nově nechalo město také namalovat parkovací plochy, aby si děti mohly vyzkoušet pohyb také na parkovištích.

Páska hřiště byla slavnostně přestřižena ve středu v devět hodin ráno.

Varnsdorfské děti si vyzkouší také to, co na jiných dopravních hřištích nejde. Na tom ve Varnsdorfu je totiž simulovaný i železniční přejezd s vlečkou.

Položením nových povrchů skončila druhá etapa obnovy dopravního hřiště, která vyšla na přibližně 750 tisíc korun, z toho 300 tisíc korun pokryla dotace od krajského úřadu.

I s první etapou tak varnsdorfská radnice zaplatila dohromady asi milion korun, to je jen zlomek toho, co stojí dopravní hřiště v jiných městech.

„Velkou část prací jsme si udělali vlastními silami. Na obnově dopravního hřiště pracovaly naše technické služby a lidé na veřejně prospěšných pracích," přibližuje cestu ke snížení nákladů místostarosta Varnsdorfu Hambálek.

Během první etapy nechalo město loni osadit na hřišti nové dopravní značky nebo semafory.

Opravené dopravní hřiště budou moci využívat děti nejen přímo z Varnsdorfu, ale ze škol a školek z celého varnsdorfského správního obvodu.

Oproti tomu v Děčíně se děti plnohodnotného dopravního hřiště zřejmě v nejbližší době nedočkají.

Dopravní hřiště v Děčíně.Psali jsme: Dočká se Děčín dopravního hřiště pro děti? Město možná bude hledat nové místo…ZDE…

To staré bylo zbouráno při stavbě hypermarketu
v Podmoklech na přelomu století. Tehdejší vedení města slibovalo vybudování nového hřiště. Záměr ale nedotáhlo do konce a ani další primátoři na něm nepracovali.

Dopravní hřiště mělo vzniknout na okraji Děčína u Kamenické ulice. Dodnes jsou zde ale pouze silnice
s namalovanými vodorovnými značkami. Chybí ale zázemí nebo běžné dopravní značky nebo semafory. Děti sem přesto chodí, kluci tu hrají například florbal.

Zatím si tak musí děčínské děti vystačit s mobilním dopravním hřištěm, které si nedávno pořídila základní škola v Želenicích.

Základní škola v Želenicích má mobilní dopravní hřiště.

Čtěte: FOTO, VIDEO: Želenická základka má dopravní hřiště. Je mobilní…ZDE…

„Jsem ochoten ho v budoucnu půjčit ostatním školám. Pokud budou mít zájem, přijedou k nám, my jim ho postavíme a uspořádáme jim tady projektový den," řekl před několika dny při představení hřiště ředitel školy Miroslav Kettner.

Odborníci přitom dávají hřištím velký význam. Děti se totiž naučí doma nebo ve školách pravidla silničního provozu. Ale pouze teoreticky. V praxi si je mohou vyzkoušet právě v bezpečí dopravních hřišť.

„Je prokázáno, že tam, kde jsou kvalitní a využívaná dopravní hřiště, je nehodovost dětí nižší," říká severočeský dopravní expert Jan Pechout.
Lidé v Děčíně by přitom o dětské dopravní hřiště stáli. V anketě Děčínského deníku, která probíhala v březnu, hlasovalo 89 procent lidí pro hřiště, jedenáct proti.