Varnsdorf – Nových chodníků, lamp pouličního osvětlení nebo dětského hřiště by se měli v nejbližších měsících dočkat lidé žijící na sídlišti v Západní ulici ve Varnsdorfu. Město totiž během několika týdnů zahájí první etapu revitalizace tohoto sídliště. Jako první jsou na řadě stavební práce.

Do úprav se může pustit varnsdorfská radnice díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj.

„Podařilo se nám letos získat celkem čtyři miliony korun z Podpora regenerace panelových sídlišť v roce 2012. O rekonstrukci sídliště se ale snažíme již několik let. Chceme jej kvalitativně výrazně posunout a přizpůsobit současným potřebám jeho obyvatel," vysvětluje vedoucí odboru správy majetku a investic Jaroslav Beránek.

Kromě chodníků či parkovišť radnice vymění také mobilář či provede v této lokalitě parkové úpravy. Podle plánů radnice by mělo být vše hotové nejpozději na konci září.

„V současné době ještě probíhají některá výběrová řízení. Již nyní ale máme vybrány dodavatele dětského hřiště a samotných stavebních prací. Kdy přesně se začne stavět záleží na předání staveniště zhotoviteli," vysvětluje Beránek.

K tomu by mělo dojít přibližně začátkem srpna. Letos se radnice pustí do oprav mezi ulicí Západní, Husovou, železniční tratí ze Seifhennersdorfu do Grossschönau a částí ulice Křižíkova.

Radnice ve Varnsdorfu chce postupně zregenerovat obě svá sídliště; podle předpokládaných nákladů by měla rekonstrukce vyjít na přibližně 40 milionů korun.

„Na kompletní regeneraci jsou připraveny veškeré dokumenty včetně urbanistického plánu," dodal Beránek. Kdy ale bude celé sídliště opravené, není jasné. Město totiž bude čekat na vypsané dotační tituly.