Vánoční strom ve Velkém Šenově obdržel v anketě 14 297 hlasů. Na druhém místě skončil s velkým odstupen strom ze Dvorců na Bruntálsku (10 526 hlasů), třetí byl strom z Troubelic na Olomoucku (8935 hlasů).

Lidé z dvoutisícového města ve Šluknovském výběžku projevili během hlasování neuvěřitelné nadšení, ale také disciplínu. Hlasovali několikrát denně, mnozí každou hodinu. Jedna z obyvatelek Šenova měla dokonce na mobilu nastavené každou hodinu upozornění, aby nezapomněla hlasovat.

Ostatně ve Velkém Šenově pořádně oslavili už postup z okresního kola. Starosta lidem slíbil, že pokud se to podaří, porostou na místních stromech jitrnice. Svůj slib nakonec splnil a lidé si v pondělí na jitrničkách pochutnávali během narychlo uspořádané akce.

Ve Velkém Šenově slavili postup do celostátního kola ankety Deníku, na stromech byly slíbené jitrnice.
Za výhru v anketě slíbil starosta Velkého Šenova jitrnice na stromech. A byly

I ta byla dokladem toho, že celému městu bije srdce ve stejném rytmu. Ukázalo se to i v anketě o nejkrásnější vánoční strom. 

A bude další oslava? Stoprocentně. Město ji hned ve středu večer slíbilo na sociálních sítích: "Všichni jsme na Velký Šenov neskutečně hrdí a nepřestává nás v dalších krocích nabíjet euforie, kterou momentálně prožíváme. Během zítřejšího dne na těchto stránkách zveřejníme podrobnosti ke konání oslav našeho úspěchu, které se budou konat tento pátek. Ještě jednou mockrát všem děkujeme a přejeme pro mnoho z vás první klidnou noc bez pravidelného klikání hlasů."

Podívejte se, jak to ve Velkém Šenově vypadalo, když tam rostly jitrnice na stromech: 

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura