Komerční svátek?

Obchodníci si totiž mohou mnout ruce nad vyššími tržbami: Kolem Valentýna se dobře prodávají květiny, čokoláda či alkohol.

„Lásky je mezi lidmi málo, takže proč ne na Valentýna? Příjemná příležitost, jak projevit lásku druhým.,“ napsala na Facebook Děčínského deníku Ludmila Šumová.

Podle další čtenářů je to komerční svátek – jiní vyznávají lásku jinak.

„Jsem z Čech, líbám se na 1. máje pod rozkvetlou třešní!“ napsal další čtenář.

Stovky událostí

Ač je pro někoho svatý Valentýn den jako každý jiný, některé pojišťovny upozorňují v souvislosti s ním zajímavé historky.

„Na Valentýna se stanou každoročně stovky událostí. Většinou jde o běžné domácí kalamity, nehody na silnici a obvyklé každodenní úrazy,“ uvedl mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek s tím, že oproti ostatním dnům v roce je Valentýn z hlediska počtu škod dnem o poznání klidnějším.

„Z tohoto dne však najdeme v oznámeních o pojistné události také informace plné lásky. A někdy právě počáteční láska skončí kalamitou a naopak původně vypadající katastrofa vyústí v milostný vztah,“ dodává Bálek.

Allianz pojišťovna tak zaznamenala například tento příběh: Zamilovaný student chtěl v den svatého Valentýna konečně vyznat lásku své krásné spolužačce. Dlouho se na tuto chvíli připravoval, měl však velkou trému, kvůli které všechno nakonec proběhlo zcela jinak, než si plánoval. Mladík koupil květiny a čekal před školou. Když se jeho tajná láska objevila, rozběhl se jí vstříc. Nevšiml si, že část chodníku je zledovatělá. Mladík uklouzl, poničil květiny a také svou pravou ruku, kterou si zlomil.

„O hranu parapetu výkladní skříně si ještě roztrhl novou péřovou bundu – a v tu chvíli její rukáv vyfoukl svůj obsah,“ uzavírá komický příběh Bálek s tím, že mladík skončil v sanitce.