Ta je určena všem školákům základních škol a nižších ročníků gymnázií, ale také klientům ústavů sociální péče. Letošním tématem výtvarné dílny je Kampaň na záchranu ohrožených druhů jihovýchodní Asie - Southeast Asia Campaign, vyhlášená Evropskou asociací zoologických zahrad a akvárií.

„Spoustu zvířat, kterými se kampaň zabývá, chováme i v naší zoo a proto se při kreslení zaměříme právě na ně. Našimi objekty zájmu se stane například kočka rybářská, papoušek kakadu, sambar skvrnitý, medvěd malajský, makak chocholatý, prase visajanské, krajta mřížkovaná a spousta dalších," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Barevný týden v zoo startuje 17. září a tvořit se bude až do pátku 21. září. Na akci je nutné se předem přihlásit. Objednávky a dotazy lze vyřídit na tel. 412 531 626 nebo e-mailu zooskola@zoodecin.cz. Cena je 50,- Kč za žáka a zoo i pro letošní rok přichází s nabídkou, kdy lze k účasti na Barevném týdnu přiobjednat také některý z výukově-zážitkových programů ZooŠkoly dle vlastního výběru za symbolickou desetikorunu. Práce dětí z Barevného týdne budou vystaveny na akci Království zvířat, která proběhne 29. září. Každý účastník Barevného týdne získává na tuto akci automaticky vstup zdarma.