Sestěhovala se do něj operační střediska z jednotlivých okresů, aby se zefektivnila práce policistů. Do dubna příštího roku by mělo být středisko vybaveno novou technikou i softwarem. Umožní propojení jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému. Novináře o tom informoval vedoucí střediska Jiří Fadler.

Fadler uvedl, že vytvoření jediného střediska, které nahradilo ta okresní, zlepšilo a zrychlilo práci mezi jednotlivými částmi policie. Veškerá tísňová volání na linku 158 v kraji jsou soustředěna právě sem. Tísňové volání je vyhodnoceno podle závažnosti, druhu a podle místní příslušnosti je pak předáno do jednoho ze tří sektorů. Severní sektor tvoří územní obvody Děčína a Ústí nad Labem, do sektoru střed spadají Litoměřice, Louny a Teplice, západní sektor tvoří Chomutovsko a Mostecko. „Na každém tomto pracovišti zastupuje 24 hodin denně jeden pracovník jeden okres," uvedl Fadler.

Během jedné směny středisko obsluhuje 14 až 16 policistů. „Máme kolem 500 oznámení na tísňové volání 158 za den. Měsíčně kolem 16.000 volání," zmínil Fadler. Součástí centra je také pracoviště pultu centralizované ochrany.

„Projekt je financován s pomocí Evropské unie. Náklady na něj jsou 45,520.000 korun, kde 85 procent je hrazeno z Evropské unie. Projekt bude kompletně dokončen k 30. 4. 2014," informoval manažer odboru specializovaných činností severočeské policie Milan Babičík. Centrum by do té doby mělo být kompletně osazeno novou technikou a technologiemi, které také pojmou většinu nákladů. Zatím funguje v prozatímním provozu – se starou technikou na novém pracovišti. Babičík dodal, že bylo ukončeno výběrové řízení na pořízení hardwaru a nábytku, probíhá schvalování dokumentace. „V srpnu předpokládáme podepsání smlouvy s vítězným dodavatelem," řekl.