Obleva už ukončila provoz některých lyžařských středisek v Ústeckém kraji. Sezonu uzavřela třeba Alšovka na Chomutovsku, mimo provoz je i Jedlová v Lužických horách na Děčínsku, kde čekají na nový sníh. Skiareály trápily o víkendu nejen vyšší teploty, ale také mlha, takže lyžařů přišlo podle vlekařů málo. Na svazích Krušných hor leží většinou do 40 centimetrů sněhu, v Telnici na Ústecku dvojnásobek.

Jako podprůměrný hodnotí uplynulý víkend Jindřich Holinger ze skiareálu Zadní Telnice na Ústecku. V sobotu tam počty návštěvníků zvyšovali jen závodníci a diváci amatérského závodu Telnický rohlík. Rolby už ale připravují sjezdovky na následující týden, kdy mají žáci na Ústecku jarní prázdniny. "Připravili jsme pro ně velké slevy," řekl Holiger.

Do Bouřňáku na Teplicku ani nižší ceny nedokázaly nalákat víc lidí. "Byly to jen desítky," řekl šéf areálu SportCentrum Bouřňák Tomáš Tvrdík. Na sjezdovkách leží 15 až 40 centimetrů sněhu, v provozu jsou tři sjezdovky ze sedmi. "Pokud se nezlepší počasí, bude se asi lyžovat už jen týden," dodal. V sobotu byly v okolí upravené i běžecké trasy na Cínovec a pěti a desetikilometrový závodní okruh na stadionu v Novém Městě.

"Víkend byl takový jarní, počasím i do návštěvností," uvedl Josef Dlouhý ze střediska Klíny na Mostecku. Technického sněhu je podle něj stále dost, ale lidé už moc nejezdí, dorazilo jich jen několik stovek. V Českém Jiřetíně na Mostecku byly o víkendu v provozu dva ze čtyř vleků.

Kvůli nedostatku sněhu se od soboty nelyžuje v areálu Jedlová v Lužických horách. V neděli tam padal déšť se sněhem, areál je do odvolání uzavřený. Čekat bude na sněžení, které by mohlo podle meteorologů přijít ve vyšších polohách kraje už v noci na pondělí. Postupně bude podle meteorologa Pavla Jůzy z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu sněžit i v nižších polohách.