Vstup zdarma bude mít veřejnost například v Severočeské hvězdárně a planetáriu v Teplicích, na Zámku Nový Hrad v Jimlíně, v galeriích v Litoměřicích, Lounech, Mostě a v Roudnici nad Labem. Rádi vás uvítají také v Regionálním muzeu v Teplicích a oblastních muzeích v Děčíně, Chomutově, Litoměřicích, Lounech a v Mostě.

Milovníci historie, kultury i sportu si na své přijdou také na ústeckém Mírovém náměstí, kde od 12 do 18 hodin poběží bohatý program.

„Přijedou významné sportovní týmy z Ústeckého kraje, k nimž patří basketbalisté BK Ústí, mostecké házenkářky či tepličtí fotbalisté. Nebudou chybět ani hokejisté Vervy Litvínov, kteří lidem předvedou mistrovský pohár," říká krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

Atrakcí bude i spanilá jízda historických vozidel, která se sjedou z několika koutů kraje, příjezd Přemysla Oráče v historickém kostýmu a recesistický běh na lyžích. Na akci se představí i složky Integrovaného záchranného systému: hasiči, policie a záchranka.

Hlavní pódium doplní stánky s regionálními potravinami i stanoviště se sportovci, 
s nimiž se lidé budou moci vyfotit. Zábavný program bude ale probíhat i před krajským úřadem.

„Součástí programu v atriu krajského úřadu bude atletika pro děti. Ty si mohou vyzkoušet překážky i spoustu dalších disciplín," popisuje mluvčí kraje.