Další vleky v Ústeckém kraji ještě o následujícím víkendu zůstanou stát. ČTK to zjistila od provozovatelů lyžařských středisek.

Sněhová děla se postarala o pokrývku na Cvičné louce a dětské Mevě. „Je zde deset až třicet centimetrů sněhu,” řekl včera Jindřich Holinger ze skiarálu Telnice. Meteorologové také na víkend slibují ochlazení i sněžení. Upravené by měly být dle možností běžecké stopy na pláních. „Vleky pojednou v sobotu i v neděli od 9 do 16 hodin a platit na nich bude dětské jízdné,” řekl Holinger. Hodina tedy vyjde na 100 korun, 4 hodiny na 150 korun a celodenní pas na pouhých 200 korun. „Na Cvičnou louku se dostanete autem buď přes středisko nebo přes Adolfov. Zaparkovat se dá i přímo pod svahem,” sdělil Holinger a dodal: „Může se stát, že podmínky nakonec dovolí spustit vlek Rudný, jako přibližovák na Cvičnou louku.” Na počasí závisí spuštění vleků v areálu Bouřňák na Teplicku. „Zatím je to tak na 60 procent, že se lyžovat nebude. Podle předpovědi má ale napadnout deset až 15 centimetrů sněhu,” řekl Jiří Zmítko ze skiareálu . Podle něj se rozhodne v pátek.

Další zimní střediska ještě sezonu nezahájí. Lyžovat se ještě nebude v Klínech na Mostecku, ani ve dvou menších střediscích, Alšovka na Chomutovsku a Jiřetín pod Jedlovou na Děčínsku, kde nemají sněhová děla.