Na druhém místě stále zůstává hnutí ANO s 20 procenty hlasů. Na třetím místě je s mírným odstupem ČSSD.

Průzkum poprvé rozlišuje i pevně rozhodnuté voliče a lidi, kteří ještě neví, komu dají hlas. Nejvíc rozhodnutých voličů má zatím hnutí ANO, které do voleb povede zastupitel Litoměřic Petr Urbánek. O jednu desetinu méně lidí je rozhodnutých volit KSČM, za níž chce post hejtmana obhájit Oldřich Bubeníček.

„V Ústeckém kraji mají lidé ke komunistům větší důvěru než jinde, protože jsou zde silnější sociální problémy včetně vysoké nezaměstnanosti," říká politolog Zdeněk Zbořil. Podle politologa Jana Kubáčka budou krajským volbám dominovat celostátní témata jako reorganizace policie, zdravotnictví, investice do dopravy.

„K tomu se přidá krajská spokojenost či nespokojenost s vedením regionu, požadavek na množství a typ investic, spory o podporu sociálních, zdravotních a školských služeb. A také charisma místních lídrů, zda a jak úspěšně dokáží voličstvo v kraji oslovit," uvádí Kubáček.

Do zastupitelstva by se podle průzkumu dostali už jen Severočeši.cz a JsmePRO! Kraj. Voliči budou vybírat z 23 kandidátek.