Jedno auto zloději poničili, když v něm nic nenašli. Podle informací Děčínského deníku byl jeden z pachatelů mladší osmnácti let.

„Byla jsem týden pryč, pak jdu venčit pejska a tam na mě čeká tohle," uvedla poškozená majitelka jednoho z aut, která si nepřála zveřejnit své jméno. Redakce ho ale zná.

„Bylo to v ulici Chelčického, okýnko mi rozbili ze strany u spolujezdce. Rozházeli půl auta, nic nenašli, tak ukradli alespoň panel starého autorádia. Asi trofej," popisuje majitelka s tím, že okamžitě zavolala policii a jen o několik málo hodin později se dozvěděla, že pachatele už mají.

Ovčí můstek v Děčíně je pro dopravu uzavřen, přesto se tu ve všední dny nepracuje.
FOTO: Na mostku na Pivovarské se nepracuje kvůli přípojkám

Podle policejní mluvčí Petry Trypesové se policisté zabývají třemi takovými případy.

„Jednou šlo o vloupání a dvakrát o pokus o odcizení osobního auta v Děčíně 4," uvedla mluvčí s tím, že v jednom z případů je přibližná škoda 33 tisíc korun, ve druhém 5 500 korun.

„V současné chvíli případ prověřuje a šetří policie s ohledem na přečin krádeže," dodala mluvčí s tím, že v tuto chvíli není možné k případu uvést více informací.

Také ve Varnsdorfu policisté řeší podobný případ. Tam řádí policistům dobře známá asi třicetiletá žena, která pravidelně ničí auta. Z aut olamuje především registrační značky. V dubnu poničila nejméně osm aut, v březnu její řádění odnesla desítka aut. Zřejmě se jedná o psychicky narušenou ženu pocházející z Náchoda.

Ve Varnsdorfu panují obavy z toho, že žena s olamováním značek jen tak neskončí. Je totiž stále na svobodě a je velmi nepravděpodobné, že by na ni mohla být například uvalena vazba.

Z aut ve Varnsdorfu opět mizely značky
„Značkařka“ ve Varnsdorfu opět řádila, poškodila osm aut