Co si má vlastně člověk pod akcí Prolínání světů představit?
Prolínání světů je název konference, která se věnuje tématům osobního rozvoje, vztahům a rodině. Jde o třetí ročník, letos přednáší tři ženy a čtyři muži, přináší nové vhledy na mužské a ženské vnímání světa, komunikaci, vztahy v partnerství a rodině a mnoho dalšího.

Jací lidé by měli podle vás na Prolínání světů přijít?
Konference je určena široké veřejnosti, všem se zájmem o sebepoznání, kvalitnější vztahy, o větší spokojenost. Lidem se zvědavostí
a chutí rozšířit si pohled na daná témata. Na konferenci je vždy velmi příjemná atmosféra, prostor pro diskuzi a osobní dotazy.

Jakou přednášku byste z celodenního programu vypíchla jako nejzajímavější?
To je hodně těžká otázka, na konferenci připravuji témata, která mě samotnou zajímají, nemám favorita, jde mi o pestrost, originalitu a hloubku tématu, také o nadhled a humor, který léčí mnohé.

Kde a jak je možné získat vstupenky?
Vstupenky jsou v předprodeji a většina jich je rezervovaná. Prosím, kdo má zájem, sledujte moje webové stránky, kde je rezervační formulář: www.irenakubicova.cz.

Je možné jít na jednu vstupenku na všechny přednášky? Nebo se na každou platí zvlášť?
Vstupné je 400 korun a je celodenní na všechny přednášky. Je to podle mých zkušeností velmi příznivá cena, mohu si ji dovolit nabídnout hlavně díky záštitě spolku Krásnolipsko, podpoře města Krásná Lípa a společnosti Lesy České republiky a také díky dalším sponzorům a podporovatelům akce.

Prolínání světů se bude konat potřetí. Kolik lidí dorazilo v předchozích ročnících?
První ročník byl více komorní, vloni už bylo vyprodáno, maximální kapacita účastníků je 100 lidí. Konference se koná v profesionálních prostorách Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě 17. října.

Jak dlouho trvá příprava – a co je nejtěžší?
Přípravy začnou začátkem roku, nebo vlastně hned po skončení konference. Zamluvím termín na další rok a pak si čekám na inspiraci, koho 
a jaká témata zvolit. Nepřemýšlím o tom, nevymýšlím, čekám, dávám si čas, co, kdo mě osloví. Pokud se vše potká tak, že lektora konference zaujme, má čas a chuť přijet, tak to je hezký pocit. Během léta ladím doprovodný program a plán propagace, zařizuji podporu konference a dalších tisíc drobných věcí… Nejtěžší je večer před konferencí, kdy si uvědomím, že následující den přijde 100 lidí, mám za průběh zodpovědnost, přemýšlím, zda jsem na nic nezapomněla a hlavně, aby dobře dojeli všichni lektoři… je to tréma, zároveň pozitivní adrenalin.

Na co se vy osobně nejvíce těšíte?
Těším se, až konference začne, mám ráda to plynutí, ráda se dívám na lidi do publika, jak reagují, co mají ve tvářích a moc ráda po každé přednášce předávám kytku každému lektorovi a děkuji. To jsou chvíle, které mě nabíjí, dávají smysl myšlence konference, ta důvěra, hybnost, pocity „prokouknutí", humoru, nadhledu. To je velmi motivační. Cítím pak vzájemnost a to je silný motor nechat vznikat další ročník 
a také další práci, kterou dělám, je to zkušenost, která proměňuje, formuje vše, do čeho se pouštím…