Hasiči vyjeli k požáru v pondělí 6. března ve 3:16. Na místě nasadili tři vodní proudy. Požár lokalizovali v 5:06. Plameny v první fázi zasáhly střechu objektu. Podle informací HZS Ústeckého kraje nikdo nebyl zraněný. Evakuováno bylo 7 osob. Hasiči jim poskytli dočasné přístřeší ve své zbrojnici. Příčina požáru je v šetření.

Kromě krásnolipských dobrovolných hasičů na místo operační středisko vyslalo profesionální jednotku z Varnsdorfu a dobrovolné jednotky hasičů z Rumburku, Horního Podluží, Dolního Podluží a Chřibské. Po cisternách k události přijely i dva automobilové žebříky. Informoval o tom server Požáry.cz

Když na místo dorazila první jednotka, v ničivých plamenech byla větší polovina střechy domu. Hasiči natáhli vodní proudy a započali s hašením; nahlášeno bylo, že se v objektu nikdo nenachází.

Zasahující hasiči byli v průběhu zásahu informováni, že v objektu je několik tlakových lahví – ty byly následně nalezeny, ochlazeny a vyneseny. Několikahodinové hašení a dohašování probíhalo jak vodními proudy zvenku, tak zevnitř a z výškové techniky.