Dům dětí a mládeže (DDM) v Ústí nad Labem podle ředitele Jana Eichlera letos pořádá 43 táborů, od klasických pobytových přes tábory v zahraničí, nejvíce ale příměstských.

„Příměstské tábory jsou beznadějně obsazené. Každým rokem jich děláme víc. Při zaměření vycházíme jak z vlastních nápadů, tak se inspirujeme u kolegů z jiných zařízení a samozřejmě také z toho, co zajímá děti," řekl Eichler.

Obdobné je to podle ředitelky DDM v Děčíně Světluše Hochwalderové.

„Příměstských táborů přibývá, letos jich máme sedm. Pořádáme je i s ohledem na poptávku rodičů," řekla Hochwalderová.

Děčínský Dům dětí a mládeže má všechny letošní tábory už zcela obsazené.

Příměstské tábory nabízí i řada podnikatelů nebo agentur. Například v Klínech na Mostecku mohou děti strávit týden plný zážitků a sportu, v Mirkově na Ústecku zase týden u koní. Svaz chovatelů nabízí například třítýdenní pobytový tábor v Česko-saském Švýcarsku, kam si děti mohou s sebou vzít i vlastní domácí zvíře.

Ceny příměstských táborů se výrazně liší. Zatímco u soukromých provozovatelů ceny dosahují až 3000 korun, ceny táborů pořádaných DDM začínají už na 500 korunách.

„Tábory pro nás nejsou výdělečné. Díky podpoře města si můžeme dovolit i nižší ceny," uvedl Eichler.

Rodiče by si podle něj měli zjistit veškeré podmínky, které se táborů, 
i příměstských, týkají.

„Důležité je například pojištění. Školská zařízení jsou pojištěná, mají akreditaci ministerstva školství a akreditované vedoucí. Na všechny tyto informace by se rodiče měli ptát," řekl Eichler.

Kromě domácích táborů mohou rodiče poslat děti i do zahraničí. Ceny pobytů u moře ve Španělsku nebo v Chorvatsku začínají na 
6 700 korun.