Pivovarské slavnosti pod patronací Březňáku. To je každoroční stálice na mapě všech hudbymilovných pivařů. Konají se už tuto sobotu v ústeckém Letním kině a zdá se, že oproti loňsku nebudou deštivé. A to je dobrá zpráva.

Je strategií pořadatelů, že hvězdný Tomáš Klus nevystoupí ve finále programu, ale přiláká publikum už odpoledne. Klus už letos stihl tolik, že by mnozí mohli závidět. Užil si působivý koncert s Moravskou filharmonií Olomouc, jel klubové turné během jara a ani na sever Čech nezapomněl. Nové CD však Tomáš teprve dokončuje. Teď si už jen přát, aby nabídl nějaký čerstvý song i svým natěšeným fanynkám. Více o programu Pivovarských slavností se dočtete v rozhovoru na straně 3.

S VŮNÍ RÉVY

Poslední vinařskou akcí regionu před prázdninami je v sobotu 9. června Roudnický košt. Šestá přehlídka lahodného moku začne na zdejším zámku v 11 hodin. Návštěvníci mohou ochutnávat z nabídky vín a setkat se s dvaceti vinaři z české oblasti. V anketě mohou rozhodnout o Vinaři koštu. Přehlídka je spojena s hudebním programem a s představením regionálních výrobků a řemesel.

Děčínský hudební klub Black Shadows zve v sobotu 9. června na festival Děčínské jaro. Představí se zde špičky folku a country music, například skupina Vomiště, která byla před týdnem osvěžením ústecké Interporty, Isara, Stráníci a Mirek Ošanec, Bodlo, Modrotisk a také Michal Braxatoris & kapela. Pořadatelé akce slibují, že hrát se tu bude za každého počasí.

DAVID KRAUS I ABRAXAS

Na největší akci letošního roku se chystá Duchcov na Teplicku v pátek a sobotu se tu uskuteční 24. Casanovské slavnosti. Zahájí je tradiční páteční příjezd Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a zahajovací přípitek s vrchností města na zámeckém balkónu.

Diváci se i letos mohou těšit na divadelní komedii ze života G. Casanovy v nastudování Divadla M, tentokrát s názvem Dárek pro Casanovu. V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herečka Michaela Kuklová.

Na Hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer David Kraus a dvanáct šílených hudebníků Royal Squad. V sobotu bude Hlavní scéna patřit Petře Černocké, Perutím, Ewě Farné a ohňostroji.

Na Rockové scéně se letos představí Malé divy z Oseka, pražský hard rockový Black Bull, legendární Abraxas, mostecký gothic-rock Carpatia Castle nebo pražský rock-southern rock Pumpa. Program na Rockové scéně uzavře hlavní host večera, rocková legenda Aleš Brichta se svým Projectem.

Casanovskými slavnostmi však bude žít celé centrum města, návštěvníci ocení výstavy, divadelní představení, muzikohraní nebo třeba projížďky v kočáře či plavbu v kanoích.