Děčínský basketbalový klub zažívá nejúspěšnější období ve své historii. Dvakrát za sebou skončili Válečníci stříbrní v české nejvyšší soutěži, vždy podlehli Nymburku. 
A úspěch prvního mužstva se projevil také v zájmu dětí o basketbal. V soutěži dětí do čtrnácti let hraje jedno družstvo dívek a dvě chlapců.

Nyní se bude děčínský basketbalový klub věnovat již těm nej-menším. Ve spolupráci se školou, která je od basketbalové haly jen přes ulici, otevře příští rok basketbalovou třídu pro prvňáčky. Běžně přitom oficiální sportovní třídy fungují od páté třídy. Děti tak budou mít více hodin tělocviku, než je běžné. Již dnes třicet dětí chodících do této školy hraje basketbal pod hlavičkou BK Děčín.

„V prvních ročnících to tedy jednoznačně nebudou jen specifická basketbalová cvičení, ale naším záměrem je vést děti k obecné pohybové zdatnosti a až následné specializaci. Dále počítáme se zapojením dětí 
do našich přípravek a s možností navštěvování Hodiny pohybu navíc v rámci družiny," přibližuje plány šéftrenér mládeže BK Děčín Robert Landa a dodává:

„Rádi bychom našli rodiče a děti, kteří na pohyb a sport nahlížejí jako na samozřejmou součást života a zdravého životního stylu. Chtěli bychom vytvořit komunitu, kterou nebude spojovat jen docházka do školy, ale i společná mimoškolní aktivita."

Tři měsíce budou děti ze základky na Komenského náměstí chodit trénovat do blízkého Armex Sportcentra, po celý rok se jim pak budou věnovat zkušení trenéři 
z děčínských Válečníků.

„Cílem školy je zvýšit motivaci dětí k pohybovým aktivitám, zkvalitnit jejich pohybové dovednosti a alespoň trochu přispět k úspěšnému boji proti dnešnímu nezdravému životnímu stylu. Žákům chceme nabídnout prožitek z pohybu a napomoci k vytvoření trvalého kladného postoje ke sportu," dodala Olga Křivohlavá, ředitelka Základní školy Komenského.

Komenského základní škola se ve spolupráci 
s basketbalovým klubem účastní také juniorské NBA.

V té si vybraly děti barvy týmu Minnesoty Timberwolves, v jejíchž dresech budou v soutěži nastupovat.