Po mnoha letech by se měla dočkat obnovy jedna z nejvýraznějších ruin v centru Děčína. Do dvou let by totiž měl projít rekonstrukcí takzvaný Žluťák v rohu Masarykova náměstí naproti kostelu sv. Václava a Blažeje.

Bývalý dům služeb, kde nechybělo kadeřnictví nebo samoobsluha, začal chátrat před mnoha lety.

Postupně z něj odcházeli nájemci a v posledních letech byl i nebezpečný pro kolemjdoucí. Proto bylo nutné například odbourat schodiště vedoucí do prvního patra.

To by se ale mělo již letos začít měnit.

„Ještě letos bychom chtěli v zadním traktu na pozemku přiléhajícím k budově vybudovat parkoviště. Kromě toho bychom letos chtěli ještě zakonzervovat samotnou budovu tak, aby dále nechátrala,” říká výkonný ředitel firmy VN STAV Libor Bula.

Příští rok by se pak mělo dostat i na rekonstrukci budovy. Po jejím skončení by zde mělo být rychlé občerstvení, o jehož provozovateli se zatím jedná. Kromě toho by zde měly najít prostor obchody či služby.

„Chceme z tohoto domu vybudovat klasickou komerční zónu. Přesně ale zatím nevíme, kdy přesně otevřeme. Pokud totiž budeme dostavovat ještě jedno patro, o čemž velmi vážně uvažujeme, tak příští rok rozhodně kvůli pořizování potřebné dokumentace neotevřeme, spíše až v roce 2013,” dodal Libor Bula.