Brána v Českém Švýcarsku je součástí projektu Nezastavitelní, který už pátým rokem pomáhá handicapovaným lidem vrátit se k oblíbenému sportu.

"Za každého, kdo bránou projde, přispěje Birell na konto Nezastavitelných pět korun. Lidé tak pomáhají svým pohybem. Výtěžek jde na sportovní vybavení jako jsou upravená kola, handbiky a jiné speciální pomůcky," uvedl Ondřej Coufal z pořádající agentury.

K bráně v Českém Švýcarsku dorazili v neděli za nádherného letního počasí i někteří účastníci projektu Nezastavitelní. Mezi nimi byl například i Karel Danko.

Od těžké dopravní nehody v prvním ročníku střední školy, kterou zavinil nepozorný řidič, zůstal na vozíku. Táta tří kluků vyráží na hory s kamarády, kteří se o něj při sjíždění kopců starají. Jeho monoski už potřebuje výměnu a pomoci mu může každý, kdo projde Birell branou.

Mezi účastníky projektu Nezastavitelní v Českém Švýcarsku byl i Karel Danko.

Během uplynulých ročníků se do projektu zapojily statisíce lidí, kteří pomohli svým pohybem. Jen loni prošlo Birell bránou na různých místech v České republice více než 200 tisíc lidí, kteří pomohli Nezastavitelným získat sportovní vybavení za 1,3 milionu korun.

"Peníze se také dají darovat i na místě u Birell brány prostřednictvím kasičky, na speciální účet Konta Bariéry nebo nákupem předmětů na e-shopu akce. Polovina ceny dárku jde na konto Nezastavitelných," dodal Coufal.

Další zastávkou Nezastavitelných bude Birell brána v Peci pod Sněžkou o víkendu 4. - 5. srpna.