K poruše došlo v pátek večer nedaleko viaduktu na Kamenické ulici. Přesto bylo zasaženo mnohem více ulic.

„Dodávky pitné vody byly přerušeny v ulicích Myslebekova a Pohraniční," uvedla mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací Iveta Kardianová.

Voda netekla ani v dolní části Kamenické ulice až k restauraci Na Růžku nedaleko nájezdu na Nový most. Kvůli poměrně vysokému počtu lidí, kterých se přerušení dodávek vody týkalo, vyslaly vodárny do centrální části Děčína cisternu s pitnou vodou.

„Teď asi moc lidí nepřijde, protože jsem tu byl před chvílí. Ale při minulém kole přišlo docela dost lidí. Většina jich je ale nyní naštěstí v práci," říkal krátce před polednem řidič cisterny zásobující několik bloků obytných domů, když stál nedaleko kruhové objezdu u bývalé pošty.

Větší problémy ale dělala netekoucí voda obchodům nebo lékařským ordinacím. Těch je jen v Pohraniční ulici celá řada.

Porucha na rozvodech vody se ale dotkla i lidí žijících v širším okolí.

„Rozeslali jsme lidem sms zprávu s upozorněním, že kvůli manipulacím ve vodovodním řadu může dojít k dočasnému zakalení pitné vody. To ale nemá vliv na její kvalitu, je i nadále samozřejmě zdravotně nezávadná," dodává Iveta Kardianová.

Že varování před zakalenou vodou nebyla lichá potvrzují lidé bydlící v okolí.

„Nám voda téct nepřestala. Ale ráno tekla poměrně dost zakalená," říká žena žijící na nedalekém Masarykově náměstí.

Nedávno musela být přerušena dodávka vody také například ve Varnsdorfu. I zde si ji vynutila porucha na vodovodním potrubí.