Zda místo ní nastoupí do bynovského zdravotního střediska jiná lékařka, není zatím jasné.

Současná dětská lékařka Vendula Juklová přestane 
v Bynově ordinovat na konci dubna. Od 1. května už bude působit na nové adrese.

„Chápu, že je to pro bynovské pacienty nemilá informace, nicméně pozitivní zprávou je, že dojde k zásadní modernizaci ordinace a jejího přístrojového vybavení," uvedla lékařka v informačním letáku.

Bynovské zdravotní středisko patří pod děčínskou nemocnici. Její nový ředitel o odchodu lékařky ví. Zda ji ale nahradí, není jisté.

„Pravděpodobně ho neobsadíme," říká Michal Hanauer s tím, že bynovské dětské pacienty budou přebírat privátní pediatři.

„Tyto ambulance jsou přežitkem z minulosti. Neměly fungovat již dávno," dodává ředitel s tím, že lékaři mají dneska většinou své soukromé praxe, kam mohou lidé docházet.

Bynovští tak budou muset k dětskému lékaři dojíždět. Nemusí to tak být ale napořád, lékařka Vendula Juklová totiž uvažuje o tom, že se do Bynova v budoucnu vrátí. Bydlí tady a chtěla by vybudovat ordinaci přímo ve svém domě. Podle ní je ale nutné splnit řadu přísných podmínek.

V její soukromé ordinaci 
v centru města nyní čeká na dětské pacienty modernější prostředí.

„Konečně budeme disponovat vlastním moderním přístrojem pro stanovení CRP a Streptestem, močovým analyzátorem, kvalitním inhalátorem apod. Také dostupnost konsiliárních vyšetření je v centru města lepší," láká lékařka do nové ordinace s tím, že lidé, kteří k ní přejdou, se budou muset v této ordinaci nově zaregistrovat.