Změnu územního plánu. Tu by tento týden měli schvalovat šluknovští zastupitelé. Některým lidem ve městě ale navrhovaná změna vadí. Dokonce kvůli ní podepisovali i petiční archy.

„Jednu ze změn navrhl a jejím garantem je zastupitel Pavel Kout, jedná se určitě o střet zájmů. Změna by mu měla zajistit, aby mohl v daném místě stavět čerpací stanici,“ řekla Miroslava Frániková, zástupkyně petičního výboru. Současně uvedla, že lidé neměli ani šanci se k uvažovaným změnám vyjádřit.

„Sama mám žádost o změnu územního plánu, která se týká mých parcel. Chtěla bych je zanést jako pozemky pro možnou výstavbu. Nikdo na moji žádost nereagoval, nebyla ani zahrnuta do změn,“ zlobila se Frániková. Na svou žádost nikdy nedostala odpověď

Starosta města Milan Kořínek popřel, že by se lidé nemohli ke změnám územního plánu vyjádřit.

„Byl to standardní postup, kdokoliv měl možnost,“ tvrdil. Fránikové na její stížnosti neodpověděl, protože je považuje za osobní spor její a Kouta.

Zdůvodnil však spěch, proč je třeba změny do zhruba deset let starého územní plánu, a to ty změny ve prospěch zastupitele Kouta, zapracovat.

„Paní Frániková zatím stavět nechce, změnu chce jen pro případ, že by se pro stavbu někdy v budoucnu rozhodla. Pavel Kout ale stavět chce, a to rychle,“ řekl Kořínek. Vysvětlil, že nepůjde jen o čerpací stanici, ale i o výstavbu penzionu.Na adresu zastupitele Kouta uvedl, že o střetu zájmu nemůže být řeč. Žádost o změnu územního plánu si prý podal v době, kdy zastupitelem nebyl.

To potvrdil i Pavel Kout. Garantem změny územního plánu není, této funkce se vzdal rávě kvůli tomu, aby ho nikdo nemohl nařknout z toho, že prosazuje jen své plány.

„Můj advokát se spojil s advokátem paní Fránikové a všechno si vysvětlili. Myslel jsem, že došlo ke smíru a záležitost je vyřešená,“ řekl Pavel Kout včera.

Doplnil, že do dokumentace a do čtyřech nádrží už investoval dva miliony čtyři sta tisíc korun a teď váhá, zda vůbec začne stavět.

„Nejrůznější stížnosti mě zdržely dva roky. Kurs koruny jde dolů a já přemýšlím, zda se mi výstavba ještě vůbec vyplatí,“ dodal Kout.

Také uvedl, že Miroslava Frániková se bojí dalších čerpací stanic jedině proto, že na jejím pozemku už jedna stojí a ona od provozovatelů dostává tučné nájemné.

„Je to jen konkureční boj. Moje čerpačka by totiž stála blíž k hranicím,“ poznamenal Kout.

Kromě změny územního plánu, jež by mohli zastupitelé schválit, pracuje město i na zcela novém územním plánu.

„Tady budou zahrnuty všechny požadavky a připomínky, které lidé podali,“ vysvětlil. Dodal, že tedy i změna, o kterou žádá Miroslava Frániková. Nový územní plán by mohl podle Kořínka platit už v příštím roce.