Mladík již čelí obvinění z několika trestných činů.

Neštěstí se odehrálo v pondělí večer. Mladík jel podle policistů v Litvínově ve večerních hodinách bez rozsvícených světel. Proto ho policisté u kruhového objezdu zastavili na kontrolu.

„Vyzvali řidiče k předložení dokladů. Řidič z vozu vystoupil, ale s policisty nekomunikoval a nespolupracoval. Náhle skočil do auta, to nastartoval a chtěl odjet. Policisté se mu v tom snažili zabránit," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Mladík je ale neposlechl. Naopak – přidal plyn a vlekl policisty několik metrů po silnici.

Policisté proto skočili do auta a začali mladíka v octavii pronásledovat. Honička bohužel skončila tragicky.

Řidič totiž zběsile ujížděl, přičemž přejížděl z pravého pruhu do levého. Náhle s autem přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím VW. Jeho řidička utrpěla při nárazu těžké zranění a v nemocnici na následky zranění včera zemřela.

„Mladík, kterému nebylo 18 let, nemá řidičský průkaz, je hledanou osobou a policii je velmi dobře znám pro kriminální minulost. Skončil s těžkým zraněním v ústecké nemocnici," doplnila policejní mluvčí. Podle našich informací je mimo ohrožení života.

Podle internetového serveru e-mostecko byl mladík na útěku z Výchovného ústavu v děčínských Boleticích. Navíc má za sebou pestrou kriminální minulost, včetně jedné vážné dopravní nehody z loňského srpna, která se shodou okolností stala také v Litvínově.

Z Boletic uteklo v minulosti již více „známých firem," například tyran Nikolas Bady.