Varianta omikron se již stala v Ústeckém kraji zcela dominantní. "Devět z deseti pozitivních testů jsou varianta omikron," uvedla krajská hygienička Lenka Šimůnková.

Online reportáž

Nejvážnější je situace již několik týdnů v okrese Ústí nad Labem, kde počet nových případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel jako v jediném ze sedmi okresů Ústeckého kraje přesáhl hranici tisíce případů. Jen za včerejšek jich přibylo 373. Jen o 53 případů méně pak registrovali v pondělí hygienici na Chomutovsku, kde je za posledních sedm dní 771 případů na 100 tisíc lidí. V okrese Litoměřice pak přibylo 240 nových pacientů s koronavirem (896/100 000/týden). Na Děčínsku to pak bylo 225 nových případů (652/100 000/týden). Po 195 pozitivních testech diagnostikovaly laboratoře na Mostecku a Teplicku.

"Do těchto počtů nejsou zahrnuti lidé z pondělních testování ve školách nebo v zaměstnání, protože se jedná antigenní testy. Do statistik jsou zahrnuty jen výsledky PCR testů," vysvětlila Lenka Šimůnková s tím, že v příštích dnech očekává další prudké denní nárůsty v počtu nově diagnostikovaných případů koronviru.