„Koncem roku 2010 jsme v rokli u silnice od nádraží ve Veselém pod Rabštejnem směrem na Janskou uklidili přibližně tři stovky pneumatik. A nyní se na stejném místě opět hromadí odpad,“ řekl Karel Stein ze Správy Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Podle jeho názoru vozí do rokle pneumatiky někdo ve velkém.

„Nevěřím tomu, že by se náhodně našlo tolik nezodpovědných řidičů. Nějaký autoservis v okolí si rokli „osvojil“ a vozí sem i nadále ojeté pneumatiky. Žádáme proto všímavé turisty, ale i občany z okolních obcí, aby se buď ozvali nám, nebo kontaktovali policii,“ dodává s tím, že nepořádník může dostat až dvoumilionovou pokutu.

Potíže s nepořádkem v rokli potvrzuje starosta Janské Oldřich Kubec.

„Ve čtvrtek ráno jsem se tam byl podívat a leželo tam asi deset pneumatik, nějaké pytle s odpadem a polysterenové obaly od elektrospotřebičů,“ vypočítal „okrasné“ prvky rokle.

Přestože likvidace této černé skládky není vzhledem k náročnému terénu nic jednoduchého, přislíbil Kubec že ji obec na své náklady zlikviduje.

„Příští týden tam pošlu chlapy, aby to vytahali a odvezli. Ale už opravdu nevím, co s tím máme dělat. O kousek dál leží zase několik matrací. A jak necháte něco takového ležet, tak se z malé hromádky velmi rychle stane velká hromada,“ povzdechl si starosta malé obce. Tu stojí roční likvidace černých skládek přibližně třicet tisíc korun.

„A to se bavíme jen o skládkovném. V této částce totiž není započítána cena práce,“ uzavřel.