Předvolební debata v České Kamenici se uskuteční již dnes od 17 hodin na velkém sále tamního kulturního domu.

Na samém začátku dostanou všechny strany prostor 
k tomu, aby prezentovaly svoje návrhy týkající se rozvoje České Kamenice.

Celou debatou bude provázet moderátor, který bude jednotlivým zástupcům stran klást otázky týkající se některých zásadních oblastí. Diskutující by se tak měli připravit například na otázky týkající se ekonomické situace města, transparentnosti řízení úřadu nebo zvažované výstavby spalovny v areálu bývalých papíren.

Diváky bude pravděpodobně také zajímat využití domu kultury. Ten před časem opustilo gymnázium. Velká část kulturního domu tak nyní zeje prázdnotou. Navíc samotná budova není v dobrém technickém stavu. Následně by se mělo dostat také na otázky 
z publika. Lidé, kteří předvolební debatu nestihnou, se nemusí bát, že by o odpovědi zástupců stran přišli. Z celé debaty totiž bude pořízen videozáznam.

Českokamenická debata ale není jediná, která se před letošními komunálními volbami uskuteční. Podobné setkání se uskuteční jen o den později v Rumburku.
„Přijďte si poslechnout nebo položit otázku lídrům politických stran a uskupení či jejich zástupcům kandidujícím do komunálních voleb za Rumburk. Třeba se konečně stanou sliby skutečností," píše se v pozvánce na debatu.