Děčínský živnostník Vladimír Šoltys se nedostal ze sedmého místa krajské kandidátky do Parlamentu. Nepomohly mu ani preferenční hlasy, které získal v Děčíně.

Jste zklamaný?
Mrzí mě, že nemůžu v práci poslance e pokračovat, ale vzhledem k mému sedmému místu na kandidátce, které mi krajská ODS stanovila už loni na podzim, jsem byl realista a nedělal jsem si žádné falešné naděje. Samozřejmě děkuji za hlasy, které mi voliči dali.

Co říkáte postupu Jaroslava Foldyny do sněmovny?
Samozřejmě mu gratuluji a jsem rád, že Děčínsko má svého poslance. Kdybychom tam byli ve dvou, byla by to větší síla. Jarda postoupil díky preferenčním hlasům a pro mě je zajímavé, že stačí se vymezit vůči někomu a zabírá to. Tím mám na mysli, že byl častým oponentem Jiřího Paroubka. Lidé by měli ale spíš vybírat podle výsledků práce.

Myslíte, že Foldyna žádnou neodvedl?
Nic konkrétního mě nenapadá, ale určitě z postu krajského zastupitele a dříve radního Děčínsku pomohl.

A jakou práci jste odvedl jako poslanec Vy?
Konkrétně jsem autorem tří zákonů, tří pozměňovacích návrhů a také jsem získal pro Děčínsko podle mého hodně peněz. Třeba na opravu mostu v Březinách, na umělou trávu městského stadionu a na opravu základní školy na Máchově náměstí , dostavba šatem na koupališti Pesly. Částku, kterou jsem na Děčínsko dostal, je zhruba čtyřicet milionů.

Co říkáte na výsledky voleb?
Velice mě překvapilo, jak zafungovala výzva ke kroužkování posledních na kandidátkách. Ale s celkovým výsledkem voleb jsem spokojen. Jako podnikatel a živnostník vím, jak těžce se vydělávají peníze a ještě těžší je správně investovat či poskytovat. Doufám, že tyto tři středopravicové strany najdu společnou řeč a jejich práci bude jen ku prospěchu náš všech. Všichni ti, kteří byli teď zvoleni, by měli brát svoji funkci jako službu lidu.

Tím naznačujete, že ti předchozí ji nebrali?
Ano, byli mezi námi takoví, kteří se snažili, jen o osobní prospěch.

Budete konkrétní?
To by se na tuto stránku nevešlo.

Nezahořkl jste?
Ne. Těším se, že se víc budu věnovat manželce, dlužím jí to. Více se budu o klub (Vladimír Šoltys je prezidentem FK ŘEZUZ). Musím dát bydlení do pořádku, protože jsem ho celé čtyři roky zanedbával.

Změnila Vás za ty čtyři roky politika?
Určitě ne, myslím, že nejbližší okolí to může potvrdit. Politika mě pouze obohatila o zkušenosti.