Nový turistický přístřešek v Zadní Doubici v blízkosti hraničního mostku slouží od července návštěvníkům.

„Vznikl na místě někdejší dřevěné chatky, která již nebyla využívána. Díky novému přístřešku bylo možné také snížit počet informačních tabulí v jeho okolí, informační panely byly přesunuty na stěny nového objektu," říká mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

Nový přístřešek, který mohou turisté využít při nepřízni počasí nebo k odpočinku, je u vstupu do Českého Švýcarska ze saské strany. Je umístěn u cyklistických a turistických tras spojujících Krásnou Lípu či Doubici s německým Hinterhermsdorfem.

V jeho blízkosti se na říčce Křinici nachází také Horní Splav (Obere Schleuse), který skýtá možnost svezení na pramicích v Saském Švýcarsku.

Další novinku pro turisty je možné nalézt v okolí Krásné Lípy. Klub českých turistů ve spolupráci s Krásnou Lípou a správou národního parku rozšířil Köglerovu naučnou stezku 
o další dvě zastavení, na kterých jsou nové informační tabule.

Jedna je věnována ptactvu zemědělské krajiny a druhá šelmám.

Naučnou stezku navrhl 
a zrealizoval ve třicátých letech minulého století krásnolipský rodák Rudolf Kögler, ale po druhé světové válce bohužel zanikla. Obnovit se ji podařilo až v roce 2006.