DĚČÍN

Začátkem června se v informačních centrech a na recepcích hotelů objevil časopis, který je pro návštěvníky města zdarma.

Časopis pro turisty.„Vydali jsme první číslo, které chceme v dalším roce výrazně rozšířit nejen obsahově a jazykově, ale také výší nákladu," řekla Marie Blažková, primátorka města. Šest tisíc kusů nového časopisu by mělo vystačit do konce roku a město by se s ním chtělo prezentovat také na veletrzích cestovního ruchu.

„Návštěvníci se v časopise mohou dočíst, co zajímavého stojí v Děčíně a okolí za návštěvu. V následujícím roce bychom chtěli čtenářům nabídnout například také přehled velkých kulturních akcí, informace o možnostech dopravy mezi Děčínem a národním parkem nebo přehled našich regionálních produktů," vysvětlila Marie Blažková.

Časopis je vyveden ve stejné grafice, jakou používá Děčín u všech propagačních materiálů zaměřených na turisty, případně u vybavení na nejrůznější akce jako je například propagační stan.

ŠLUKNOVSKO

Na Šluknovsku nedávno vydali nové číslo magazínu CCR Info.

„CCR INFO vydává Cech cestovního ruchu Šluknovsko ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Děčín. Magazín je možno volně stahovat a distribuovat, případně na něj odkazovat," říká koordinátor Cechu cestovního ruchu Šluknovsko Martin Zíka.

Oproti děčínskému časopisu vychází ten na Šluknovsku pouze v elektronické podobě. Stáhnout si ho je možné na adrese www.region-sluknovsko.cz.

„Magazín vydáváme ve spolupráci se všemi zapojenými subjekty přibližně rok a půl. Jsem rád, že řada lidí na Šluknovsku pochopila, že budoucnost je v turistickém ruchu, a nikoliv ve fabrikách," dodává Zíka.

V elektronickém magazínu je tak možné najít pozvánky na nejrůznější akce v celém regionu Šluknovska, tipy na nejrůznější výlety, ať již pěšky nebo na kole, či tipy na zajímavé výrobky v regionu.

V letním čísle magazínu se jeho tvůrci věnují také bezpečnosti turistů nebo rybaření na místních rybnících.