Je to spolek či organizace, která pro rozvoj turistiky ve všech dobách a režimech za posledních sto let vykonala nejvíce.

Řada členů obětovala svůj čas a mnohdy i své peníze a nasadila fyzické síly pro budování nových tras v nepropustných terénech skalních měst Českého Švýcarska či se zasloužila o obnovu a záchranu řady rozhleden. Přijďte jim tedy poblahopřát a podpořit je v jejich konání a přijměte od nás pozvání na krásnolipské náměstí.

Hned v osm hodin ráno startuje na náměstí pro rodiče s dětmi tzv. tajuplný pochod pohádkovým lesem, na náměstí bude už od rána řada stánků nejen s občerstvením, ale hlavně s ukázkou tradičních řemesel.

Představí se nám například sklárna Ajeto z nedaleké Lindavy, která na náměstí ve své přenosné sklářské peci bude foukat sklářské výrobky.
O hudbu se postará celá řada kapel a muzikantů – například Dechovka Pavla Zelenky, kapela Malvas, zatančí nám folklórní soubor Dykyta, pro děti je připraveno i divadelní představení a odpoledne můžete shlédnou historický průvod  na téma „Jak šel čas 1888 – 2013":  mažoretky, historická vozidla, uniformy.

Po celý den bude otevřen zdarma i Dům Českého Švýcarska, kde je připraven  turistický miniveletrh – kde se bude prezentovat řada zajímavých turistických atraktivit jako například – Národní park České Švýcarsko, zámek Děčín, zámek Šluknov, Loreta Rumburk,  řada měst – Česká Kamenice, Rumburk, Varnsdorf či Saské Švýcarsko.

Autor: Dana Štefáčková