V plném proudu už je sezona ve všech větších plaveckých areálech v Ústeckém kraji. Například v Aquaparku Děčín bývá venkovní koupaliště v těchto dnech plné. V provozu jsou všechny bazény, až na 33metrový nerezový, který je pro veřejnost uzavřený. Trénují zde totiž vodní pólisté, případně potápěči.

Lužická nemocnice v Rumburku.
Zavření Lužické nemocnice v Rumburku se zřejmě blíží. Nesežene další úvěry

„Bazén by se měl otevřít ke konci června v závislosti na počasí. Není ale tak nacpáno, že bychom se nevešli do padesátky, atrakcí, pětadvacítky a brouzdálka,“ uvedl ředitel Děčínské sportovní Igor Bayer.

Na Ústecku mohou milovníci vodních radovánek vyrazit například na venkovní koupaliště Brná nebo do haly na Klíši. V klíšském areálu je ale třeba počítat s tím, že každé první pondělí v měsíci probíhá velký sanitární den a areál je celý den zavřený. Každé úterý od 19 do 20 hodin a každý čtvrtek od 16 do 17 hodin se pak nevyřádí ve skokanském bazénu, ten je totiž touto dobou rezervovaný. Venkovní bazén na Klíši nyní prochází rekonstrukcí.

V Děčíně se sešli lidé na čtvrté demonstraci proti Andreji Babišovi.
FOTO: Bureš, pudeš! V Děčíně lidé počtvrté demonstrovali proti Andreji Babišovi

Kompletně v novém se na konci dubna otevřelo Aquacentrum v Teplicích. Přestavba probíhala od podzimu 2017, návštěvníci se ve vnitřní části dočkali nového plaveckého bazénu nebo dětského světa plného vodních atrakcí. „Cílem přestavby je přilákat do haly více lidí, především rodin s dětmi,“ řekl při zahájení rekonstrukce před dvěma lety tehdejší primátor Jaroslav Kubera. Slunit se lidé mohou ale také ve venkovní části, kde je k dispozici brouzdaliště, dětské hřiště, minigolf, stolní tenis, opalovací plata i terasa s občerstvením. V provozu je od začátku června areál Koupaliště Litoměřice. To se uzavírá pouze za nepříznivého počasí.

KOUPÁNÍ V PŘÍRODĚ

Lidé mohou zamířit nejen na koupaliště a do plaveckých hal, ale také k okolním rybníkům a vodním plochám. V Novém Světě na Děčínsku například otevřeli přírodní koupání kompletně v novém. Bagry se do země zakously na jaře, nyní už je upravená vodní plocha, nové je také občerstvení. „Je to přírodní biotop, kde se voda žene přes přírodní kořenovou čističku, a na hladině jsou skimmery, které sbírají napadané nečistoty. Voda je průzračně čistá,“ přiblížil provozovatel Vladimír Dobiáš. Hladinu vody znečistil jen přívalový déšť, následky se ale podařilo rychle zlikvidovat.

Šluknovský zámek.
Na zámku ve Šluknově proběhnou dvě vernisáže. Vystaví gramofony a modely aut

Podle aktuálních údajů Krajské hygienické stanice jsou rybníky, jezera a přírodní koupaliště v kraji vhodná ke koupání. Podobně jako v Novém Světě mohou být jen vlivem bouřek a dešťů zanesené hladiny. Lidé mohou za koupáním zamířit na Ústecku na Miladu, do Chlumce, k rybníku v Chabařovicích, na Teplicku na přírodní koupaliště v Oseku a Barboru, na Litoměřicku k jezeru Chmelař, na Děčínsku do Jetřichovic nebo do Velkého Šenova.