Tropické teploty šplhající až ke čtyřicítce svíraly celý víkend Děčínsko. Nechybělo mnoho a vyžádaly si oběť na životě. Na Anenské pouti v Jedlce totiž museli záchranáři zasahovat u měsíčního dítěte, které asi kvůli vedru zkolabovalo.

„Jeho máma s ním přijela autobusem. Mimino najednou přestalo dýchat. Na místo přijela záchranka – první pomoc ale poskytla jedna z místních obyvatelek. Je to zdravotní sestra," popsala událost svědkyně.

Záchranáři matce vyčetli, že v tak velkém vedru cestuje s tak malým dítětem. Jeho hospitalizace ale naštěstí nebyla nutná.

Potíže měli i starší lidé. Teploty totiž šplhaly hodně vysoko, například v Děčíně se v sobotu rtuť teploměru zastavila na 36 stupních.  Ještě  tepleji bylo v neděli, kdy ve Varnsdorfu padl devatenáct let starý rekord. V roce 1994 naměřili meteorologové 34 stupně, v neděli 35,3. V Děčíně teploměr vystoupal na 36,5 stupně.
Ulice měst se vylidnily, lidé vyrazili k vodě.

„Denně k nám přijde okolo dvou tisíc lidí. V těch nejvytíženějších dnech i ke dvou a půl tisícům. Čekali jsme ale vzhledem k počasí větší návštěvnosti," říká ředitel Děčínské sportovní Igor Bayer, která spravuje děčínský Aqupark.

Smažilo se nejen Děčínsko, ale celé Česko. V Ústeckém kraji se k vysokým teplotám přidala ještě smogová situace.

„Na některých stanicích  Ústeckého kraje došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový," uvedli meteorologové.

To by se ale během pondělí mělo změnit. Odpoledne totiž podle meteorologů dorazí od západu silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a pravděpodobně i krupobitím. Během neděle zaznamenali němečtí meteorologové na studené frontě, která bouřky do Čech přinese, kroupy až o velikosti tenisového míčku. Zda budou i nad Děčínskem padat tak velké kroupy, není ale možné podle meteorologů říct. Do Čech totiž dorazí úplně jiné bouřky, které se utvoří až cestou.

Od úterý by se mělo opět postupně oteplit a teploty budou opět atakovat třicetistupňovou hranici.