Firmy trápí stále více nedostatek zaměstnanců. Mají sice zakázky, ale nemá je kdo vyrábět. Počet nezaměstnaných totiž v říjnu opět klesl a na Děčínsku se drží pod čtyřmi tisíci. Míra nezaměstnanosti je tak 4,1 procenta, tedy pod celokrajským průměrem.

V říjnu bylo v okrese Děčín bez práce 3 846 lidí, z toho více než polovina má nanejvýš praktickou školu. Více než čtvrtina je úplně bez vzdělání.

„Do slévárny v Rumburku, která nás stála 250 milionů, nemáme lidi. Proto jsme se rozhodli přijmout odborníky ze zahraničí. Je to krok, který jsem nechtěl nikdy udělat, ale v Čechách metalurga neseženete,“ popisuje problémy s nedostatkem zaměstnanců předseda správní rady výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf Jan Rýdl.

Možnost, že by sehnal kvalifikované zaměstnance na úřadu práce, je téměř nulová. TOS dodnes žije z absolventů varnsdorfské průmyslovky. Jenže tito lidé jsou už v důchodovém nebo těsně předdůchodovém věku. Po nich mezi zaměstnanci následuje dvacetiletá mezera.

„V současné době nás nejvíce trápí nedostatek kvalifikovaných lidí ve výrobě. Tím, že jsme u hranic, odchází spousta lidí do Německa,“ přidává se k Rýdlovi Aleš Havlas z rumburského Ventosu, který se zabývá výrobou vzduchotechniky nebo alternativních zdrojů.

Podle Havlase nemůže Ventos tolik automatizovat jako některé jiné strojírenské firmy a bez lidí se tak obejde jen velmi těžko. „Máme hodně specifickou výrobu, neděláme série,“ dodává Havlas s tím, že zakázky se snaží neodmítat. Musejí ale posouvat termíny dokončení.

Varnsdorfský TOS trápí také to, že nemůže rozšířit obory na své soukromé škole, kterou si před několika lety otevřel a kde si vychovává vlastní odborníky.

„Učíme klasické obory. Chceme na škole zavést dva mechatronické obory, což je kombinace elektronických a strojírenských oborů. Slýchám od úřadů, že je to duplicita s už stávající školou,“ líčí Rýdl s tím, že do školy se zapojilo už deset firem ze Šluknovska.

Právě výchova nových odborníků je podle Rýdla, na rozdíl od najímání zaměstnanců například z Ukrajiny, dlouhodobě smysluplným řešením.

#clanek|3773160

Pomoci řešit problémy s nedostatkem zaměstnanců se snaží také Svaz průmyslu a dopravy. Ten je garantem v Režimu Ukrajina, který má přispět k pokrytí potřeb firem zaměstnanci z Ukrajiny.

„Počet volných pracovních míst využitelných pro Režim Ukrajina u nás převyšuje o desítky tisíc počet uchazečů, které úřady práce evidují. Povinnost přednostně je nabízet tuzemským pracovníkům je v dnešní situaci zbytečná a jen prodlužuje dobu, než mohou firmy místo nabídnout cizinci a začít půlroční přijímací proces. Svaz chce tuto povinnost zrušit,“ vysvětluje mluvčí svazu Eva Veličková.

Pro firmy mající zájem se na Režimu Ukrajina podílet má svaz poměrně přísné podmínky. Jednou z nich je například stejná mzda pro tuzemské a zahraniční zaměstnance. Pokud firma odmítne navýšit mzdu na odpovídající úroveň, Svaz průmyslu a dopravy ji do Režimu Ukrajina nezařadí a zaměstnance ze zahraničí jí nezprostředkuje.