Na jednom místě můžete vyřešit své problémy s bolestmi zad, nadváhou nebo celulitidou. K tomu příjemně relaxovat a zbavit se nahromaděného stresu. Nová klinika fyzioterapie a relaxace REHKAT, která se otevřela v S-centru, nabízí nejmodernější vybavení a nejširší služby v rámci celého kraje. V rámci otevření nabízí vyzkoušení jednotlivých přístrojů zdarma. Klinika je součástí společnosti, která už provozuje zavedené a oblíbené rehabilitace Kateřina v Děčíně a Jílovém. Jejím ředitelem je Petr Toncar, který je mimo jiné fyzioterapeutem basketbalové reprezentace a staral se i o řadu dalších vrcholových sportovců.

Čím se liší nová klinika od vašich ostatních rehabilitací?
Mnohem širší nabídkou služeb! V našich rehabilitacích se staráme především o lidi, kteří přijdou s doporučením od lékaře po úraze či s jiným pohybovým problémem. Mezi klienty byl ale stále větší zájem po dalších službách, které pojišťovny neplatí a přitom jim dokáží rychle pomoci. Naše stávající prostory už nápor a neustálé rozšiřování nezvládaly, a proto jsme se rozhodli pro vznik této kliniky. Nebylo to spontánní rozhodnutí. První plány jsme začali dělat už před třemi lety.

Co je na nové klinice výjimečné?
Tak širokou nabídku služeb v Děčíně nikdo jiný neposkytuje. Snažíme se klientům vyjít maximálně vstříc. Otevírací doba je natolik dlouhá, že se do ní dokáže vejít i pracovně vytížený člověk nebo pracující na směny. Maminkám na mateřské dovolené zajistíme pohlídání jejich dětí během terapie. V každé z ordinací je sprchový kout, aby se klient mohl před nebo po rehabilitaci znovu upravit a třeba se vrátit do práce. Pracují pro nás špičkoví profesionálové.

Zmiňoval jste i moderní přístroje…
Na ty jsme opravdu pyšní, protože jsou nejmodernější na trhu. Například myofeedback, přístroj pro aktivaci dna pánevního, řešící stresovou inkontinenci, poporodní oslabení a zlepšuje dámské libido, je jediný v Ústeckém kraji. Americký přístroj generující rázovou vlnu pomáhá řešit patní ostruhy, tenisové lokty a svalové natrženiny. Dále magnet, ultrazvuk, laser nebo největší lymfodrenáž.

Jak vůbec poznám, že potřebuji pomoc fyzioterapeuta?
Máte problémy s pohybem. Cítíte bolest zad, kloubů, zlobí vás svaly. Například i migrény mohou mít příčinu v páteři. Bolest má vždy příčinu. Tělo neustále reaguje na situaci, ve které se nachází. Když budete jeden sval přetěžovat, druhý začne ochabovat. Úkolem fyzioterapie je vytvořit rovnováhu. Pokud budete přetěžovat určité šlachy, mohou vzniknout takzvaná mikrotraumata, tedy drobná vnitřní zranění. Může se vám vytvořit i výrůstek, který je snahou těla zpevnit přetěžovanou část. Chirurg vám ho odstraní, ale už neřeší příčinu vzniku. Pokud pohyb nezměníte, pravděpodobně se vám vytvoří za čas další.

Lidé jsou bolesti zvyklí léčit pilulkou…
Vidím to denně. Přicházejí, až když léky nestačí, a nebo je berou příliš často. Když vás chytnou záda a sáhnete po pilulce, hned se vám uleví. Ovšem jen na chvíli. Vy si totiž v mozku zablokujete vnímání bolesti, ale problém nevyřešíte. Jako kdybyste zanícený zub chtěli vyřešit léky na bolest. Nic necítíte, ale zánět se dál zhoršuje. S pohybovými problémy je to stejné.

Otevíráte komerční kliniku, předpokládám, že pacienti budou vědět dopředu, co chtějí…
Určitě. Dneska se lidé už nespokojí s málem. Chtějí život kvalitnější bez bolesti a jiných problémů a starají se o sebe. Hledají si informace. Znám řadu těch, kteří kvůli kvalitním službám jsou ochotni dojíždět desítky kilometrů. Jakkoli je naše lékařství vyspělé a moderní, snaží se pacienta především vyléčit, aby se mohl vrátit do života. Ovšem zbytek je už na něm. Řekněme to takhle… po zlomenině je úkolem zdravotnictví vás znovu rozchodit, ale zda budete běhat už neřeší. Z medicínského pohledu nejsou třeba celulitida, stres, únava nebo nízké libido po porodu problém. Z pohledu kvalitního života ale ano. A právě takovým lidem chceme pomoci.

Fyzioterapie je relativně nový obor, je těžké sehnat odborníky?
Nejsme nováčci. Fyzioterapií se zabýváme 16 let. Všichni naši zaměstnanci si neustále rozšiřují vzdělání, učí se nové techniky. Díky tomu jsme v kontaktu s ostatními odborníky a nebylo složité je přemluvit ke spolupráci. V Děčíně bude léčit například Mgr. Alena Charvátová PhD, která přednáší i na univerzitní katedře fyzioterapie, Bc. Alice Urbanová DiS. má svou praxi v Praze a do Děčína dojíždí, Romana Rakušanová se specializuje v konceptu Spiral Dynamik®. Vybíráme si i kvalitní a zkušené maséry. Cílem je nabídnout špičkové služby.

Jste komerční klinikou, takže se musím zeptat na ceny…
Jsou srovnatelné s jinými zařízeními. Terapie celulitidy stojí od 100 korun. Terapie na Myofeedbacku je za 250 korun. Práce fyzioterapeuta je za 525 korun za 45 minut. Snažíme se zvýhodnit hlavně pravidelné zákazníky, kteří pomocí permanentek a voucherů mohou výrazně ušetřit.

Chystáte den otevřených dveří. Kdy se koná a co při něm lidé uvidí?
Všichni se k nám mohou přijít podívat 3. listopadu od 8 do 17:30, prohlédnout si prostory a zdarma vyzkoušet jednotlivé přístroje. Může přijít kdokoli. Celý den se budeme všem věnovat, radit jim s jejich problémy a snažit se ukázat cestu, jak je vyřešit.

KONTAKT
Ústecká 1945/10
405 02 Děčín 5
(Budova S-centra, 2.patro)
Tel.: 412 823 423, 734 845 589
recepce@rehkat.cz
Po – Čt 07:00 – 21:00
Pá 07:00 – 18:00
So 09:00 – 14:00
www.rehkat.cz

Autor: IVA ZÍTKOVÁ