Tomáš odjakživa trpěl cystickou fibrózou a dilatační kardiomyopatií. Jedinou možnou léčbou byla transplantace srdce a plic najednou, kterou podstoupil v roce 2021. Operaci však provázelo mnoho komplikací. "První nové srdíčko dostalo šok hned na sále, naštěstí mi během pár dní našli nové. Strávil jsem ale několik týdnů na mimotělním oběhu, a tím mi odešly ledviny. Takže po 4 měsících v nemocnici jsem odjel domů a celý rok dojížděl na dialýzu," napsal Tomáš na webu sbírky.

Mladík pak podstoupil i transplantaci ledviny, která ale nebyla úspěšná. Ledvina mu opět nefunguje, do konce života tak bude muset podstupovat dialýzu a čeká ho mnoho návštěv lékařů především v Praze. Tomáš se tak rozhodl založit sbírku, která by mu pomohla pokrýt náklady na automobil, který je k dojíždění zapotřebí. "Vlastním starý rozbitý, ale už bohužel vůbec nemám peníze na opravy, které jsou kolikrát dražší než cena vozu. Potřebuji spolehlivé auto, které mě nenechá každou chvíli někde na dálnici po cestě k lékaři, nebo když jezdím na dialýzu," doplnil Tomáš Hois.

Tomášovi je možné přispět prostřednictvím webu Znesnáze21. Vybrat je zapotřebí částku 200 tisíc korun. "Mnohokrát děkuji za veškerou vaši pomoc," vyjádřil svůj vděk dárcům mladík.

Cystická fibróza (CF) je závažné a nevyléčitelné dědičné onemocnění, které výrazně zkracuje nemocným jejich život. Postihuje zejména dýchací a trávící systém, ale i některé další orgány. Nemocní s CF potřebují celý život intenzivní léčbu, zahrnující každodenní inhalace a rehabilitace.

Dilatační kardiomyopatie (DCM) je stav, kdy dochází k rozšíření (dilataci) jedné nebo obou srdečních komor. Postihuje muže častěji než ženy, průměrný věk při stanovení diagnózy je přibližně 40 let.

Dialýza je náhrada funkce ledvin v organismu. Při dialýze je krevní oběh pacienta napojen na umělou ledvinu (dialyzační monitor) pomocí mimotělního krevního oběhu, kde je krev očišťována přes speciální filtr od toxických odpadových látek a přebytečné vody a po očištění se zpět vrací do cévního řečiště.