Už ne Bechlejovice, ale Chlum. Tedy ten správný název místa, kde skutečně žijí, budou mít od příštího roku ve všech svých dokladech. A samotní Chlumští se na tuhle změnu dokonce těší. Většinou jim vůbec nevadí ani to, že je v souvislosti se vznikem nové městské části Děčína čeká kolotoč starostí. Výměna občanských průkazů bude tím prvním krokem.

„Předpokládá se vyčlenění jednoho neúředního dne právě pro obyvatele této lokality, aby si mohli vše potřebné vyřídit,“ vzkázala mluvčí magistrátu Romana Silvarová.

Rozhodnutí o přečíslování město oznámí České poště, společnosti ČEZ a dalším. I tak si lidé z Chlumu ale musí spoustu administrativních a jiných úkonů vyřídit sami. Týká se to například oznámení změny bydliště bankám, pojišťovnám a dalším institucím.

„Možná mě to vyřizování o nějaký čas okrade, ale nebudu s tím mít žádné problémy. Tedy alespoň věřím, že ne. Některé patálie jsme si s tou naší prapodivnou adresou odkazující na Bechlejovice totiž zažívali do těchto chvil,“ poznamenala Markéta Lakomá.

Připomněla nepříjemnosti, které měli třeba s dopady loňského orkánu Kirril. Když jeho řádění ustalo, všude se už podařilo obnovit dodávky elektřiny, jenom u nich ne.

„Nahlásili jsme oficiální adresu bydliště a montážní četa bloudila při hledání našeho domu v Bechlejovicích. Trvalo jim delší dobu, než dorazili právě na Chlum. Podobné opakované potíže měli i někteří další lidé. My třebas s doručováním zboží objednaného přes internet,“ dodala Markéta Lakomá.

Některé obyvatele Chlumu nadcházející změny související s vytvořením nové děčínské městské části nechávají v klidu.

„Potíže s doručováním poštovních zásilek nebo jiné podobné trable jsem tady nikdy neměl,“ tvrdil Lubomír Oliva žijící v domě s číslem popisným 51. Ani jeho nedaleký soused neměl důvod hořekovat nad nějakými těžkostmi.

„Jenom asi dvakrát se tady objevila zásilka na jméno Hana Kosejková. Ta ale bydlí dole v Březinách a je to shodou okolností moje vnučka, tak jsem ji tu poštu předal,“ poznamenal Vladislav Kosejk.