DĚČÍNSKO

13. ročník Ale Festivale

Kdy: sobota 28. října od 13.00
Kde: Pivovar Kocour, Varnsdorf
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Další mezinárodní soutěžní přehlídka svrchně kvašených piv tradičně proběhne ve vytápěném stanu a také v sále Pivovaru Kocour. Svá piva bude nabízet včetně varnsdorfského zhruba dvacítka různých minipivovarů z blízkého i vzdáleného okolí, jako třeba Máša, Trilobit, Hradecký Klenot, Lípák, MadCat, Born, Zichovec a další. O hudební program se postará Dechová hudba Lužanka Varnsdorf se zpěvákem Petrem Machutou, jarmareční hudební těleso Nešlapeto, country-rock MGB& a heavymetal z Ústí nad Labem Total. Akcí bude provázet moderátor Dan Syrovátka alias Balonkový baron.

Na zámku straší

Kdy: pátek 27. října od 17.00
Kde: Státní zámek Benešov nad Ploučnicí
Za kolik: 80 korun
Proč přijít: Benešovský zámek se zahalí do strašidelné atmosféry. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program, při kterém nebudou chybět oblíbená strašidelná zámecká sklepení, soutěže pro děti, stezka odvahy, malování na obličej nebo vystoupení Balonkové Evičky. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením. Vstupenky je možné zakoupit online na webových stránkách zámku.

Akce "Na zámku straší" na benešovském zámku.
Sezona na benešovském zámku pomalu končí. Chystá se strašidelné hemžení

Podzimní prázdniny v zoo

Kdy: od čtvrtka 26. do neděle 29. října
Kde: Zoo Děčín
Za kolik: běžné vstupné do zoo
Proč přijít: Děčínská zoo si připravila strašidelnou stezku s jedenácti stanovišti, kde se na každém z nich děti potkají s jiným strašidlem. Pokud splní všechny jejich úkoly, mohou si do soutěžní kartičky zakreslit speciální symbol, pomocí kterých pak na konci vyluští hádanku. Komu se to podaří, dostane se do slosování o ceny ze zoo. Losování výherců pak proběhne v pondělí 30. října. 

Flamengo reunion session

Kdy: pátek 27. října od 20.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 400/450 korun
Proč přijít: Kapela Flamengo vznikla v roce 1966 a prošla několika žánrovými i personálními proměnami. Současná sestava nesoucí název Flamengo reunion session se opírá o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara), kteří oba pamatují zlatou éru Flamenga. Flamengo reunion session navazuje na období let 1970– 1971, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta. Jejich fanoušci se na ně mohou těšit v Garáži. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji online nebo na místě.

Cocoman, Dr. Kary, EllyZ, Selector Boldrik

Kdy: sobota 28. října od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 250/300 korun
Proč přijít: Na sváteční sobotu čeká Garáž pořádný večírek v rytmu reggae, elektroniky a dalších příbuzných žánrů. Těšit se můžete na legendy žánru Cocomana a Dr. Karyho a také poměrně novou krev scény zpěvačku EllyZ. Ty všechny doprovodí další legenda DJ Selector Boldrik. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji online nebo na místě.

Halloween na Lidovce

Kdy: sobota 28. října od 21.00
Kde: Lidová zahrada, Varnsdorf
Za kolik: 130 korun
Proč přijít: Nějvětší varnsdorfská halloweenská party. Party odpálí tradičně Miloš "Kostrán" Kostlán a dále DJ LVCAS. Chybět nebude soutěž o nejlepší, nejstrašidelnější či nejvtipnější kostýmy, ani fotokoutek.

Halloween party a lampionový průvod

Kdy: sobota 28. října od 16.00
Kde: Rákosníček Děčín
Za kolik: 100 a 20 korun
Proč přijít: Rákosníček chystá halloweenskou akci pro děti. Užijí si zábavné odpoledne plné her, soutěží a tance. Halloweenské kostýmy jsou vítány, na závěr (17.30) se děti vydají městem v lampionovém průvodu (lampiony s sebou). Akce je vhodná pro děti od 2 let, vstupenky jsou v předprodeji na recepci Zážitkové tělocvičny (přízemí budovy, vchod z boku do tělocvičny). Za děti se platí 100 korun, za doprovod 20 korun. 

Halloween v bazénu

Kdy: sobota 28. října od 18.00 do 20.00
Kde: Plavecký bazén Varnsdorf
Za kolik: běžné vstupné do bazénu
Proč přijít: V plaveckém bazénu se chystá halloweenská párty. Lidé se mohou těšit na strašidelnou atmosféru, umocněnou strašidelnou hudbou i zvuky, halloweenskými postavami a dekoracemi. Pro děti budou připravené svítící náramky a sladkosti. Na místě bude možné si zapůjčit paddleboardy. 

ÚSTECKO

Největší ústecký Halloween

Kdy: pátek 27. října od 19.00
Kde: DK Ústí nad Labem
Za kolik: 250–890 korun
Proč přijít: Další Ústecký Halloween je opět tu. Taneční mejdan se odehraje v hlavním sále ústeckého Kulturního domu v pátek 27. října od 19.00. Důležité je nezapomenout vzít si s sebou masky, kostýmy a přátelé. Účastníci se mohou těšit na speciální halloweenský stage design a výzdobu, soutěž o nejlepší kostým, halloweenský průvod, mnoho DJs, 2 stage, fotokoutek, make-up artists, profesionální fotoreport a aftermovie. Lístek koupíte od 250 korun.

David Koller v Národním domě

Kdy: pátek 27. října od 20.00
Kde: Národním dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 790 korun
Proč přijít: David Koller, jedna z nejvýraznější osobností české hudební scény posledních desetiletí, zpěvák, bubeník, producent a autor mnoha hitů přijede do Ústí nad Labem se svou skvělou kapelou představit písně z nové desky LPXXIII a zahrát své největší hity. Koller vystoupí v Národním domě v Ústí v pátek 27. října od 20.00, lístek přijde na 790 korun.

Zdroj: Youtube

Strašidla v ústecké zoo

Kdy: sobota 28. října od 9.00
Kde: Zoo Ústí nad Labem
Za kolik: 60/120 korun
Proč přijít: V sobotu 28. října ovládnou ústeckou zoo strašidla, od 9.00 se tam totiž bude konat akce s názvem Strašidelná zoo. Pro zvířata skřítci připraví tajemná překvapení a pro návštěvníky příšerózní občerstvení.  „Po celý den se v našem strašisalónu díky malování na obličej změní nejedno dítko ve strašidlo nejvyššího řádu. Přijďte si vydlabat dýni, projít strašidelnou stezku a zapojit se do lampiónového průvodu,“ láká zoo.

Čarodějův učeň v Činoheráku

Kdy: sobota 28. října od 18.00
Kde: Činoherní studio, Ústí nad Labem
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Příběh o čarodějnickém učni Krabatovi a věčné touze po moci, která může fascinovat i zahubit. Osidla zla otevírají svou náruč a cesta ven vede jen jedním směrem… Představení Čarodějův učeň můžete v Činoherním studiu v Ústí nad Labem vidět v sobotu 28. října od 18.00, lístek stojí 250 korun.

Na Severní Terase se budete bát

Kdy: neděle 29. října od 16.00
Kde: Centrální park Severní Terasa, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kdo se rád bojí, tak by neměl chybět na Halloweenu na Laguně. Těšit se můžete na stezky odvahy (různé věkové kategorie), soutěž rodinných týmů v dlabání dýní, čarodějnickou diskotéku a malování na obličej. Pro dospěláky bude připraveno svařené víno, horká medovina a opékané klobásy. Strašidelné masky a lampióny jsou vítány. Vstup je zdarma.

LOUNSKO

Stezka odvahy v Žatci

Kdy: pátek 27. října od 18.30
Kde: Hošťálkovo náměstí, Žatec
Za kolik: 20 korun
Proč přijít: Tři strašidelné trasy čekají v pátek 27. října na účastníky desátého ročníku Stezky odvahy v Žatci. Účastníci na ně vyrazí mezi 18.30 a 19.30 hodin. Startuje se z předzahrádek u Kreativní dílny Sedmikrásky Žatec a od Restaurantu u Zlatého Beránka na Hošťálkově náměstí. Také letos budou mít děti důležitý úkol - pomoci bájnému městskému hrdinovi Borešovi zahnat všechna strašidla odkud přišla.

Halloween v centru Loun

Kdy: neděle 29. října od 16.00
Kde: Mírové náměstí, Louny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kiwanis Club Luna Louny zve v neděli 29. října na tradiční oslavu Halloweenu. Program se bude pod taktovkou Divadla VeTři odehrávat na Mírovém náměstí a nabídne spoustu zábavy, dobré jídlo, strašidelné líčení, masky, soutěže a tvořivé dílničky. Vystoupí lounské mažoretky a bubeníci z místní ZUŠ se svou show. V 18 hodin se vydá průvod centrem města k loutkovému divadlu, kde akci zakončí ohňostroj.

CHOMUTOVSKO

7. sobotní odpoledne s dýní

Kdy: sobota 28. října od 14.00
Kde: Obecní úřad Měděnec
Za kolik: 80 korun
Proč přijít: Obec Měděnec zve na workshop pro rodiče s dětmi a ostatními dospěláky. Na programu bude vyřezávání a vydlabávání dýní a zdobení přírodninami. Malé občerstvení bude zajištěno. Nástroje na dlabání dýní si ale každý musí přinést.

Halooweenská zoo v Chomutově

Kdy: sobota 28. října od 16.00
Kde: Zoopark Chomutov
Za kolik: 150/80 korun
Proč přijít: Opět po roce je tu oblíbený halloweenský program v chomutovském zooparku. Sraz malých i velkých strašidel je naplánován na sobotu 28. října od 16 do 19 hodin. Uskuteční se tradičně v areálu dětské zoo. Na místě si budete moci vydlabat vlastní originální halloweenskou dýni (pomůcky na dlabání si vezměte s sebou), hrát k tomu bude kapela 4. cenová. Nebude chybět ani ocenění těch nejhezčích masek. Na večer je pak připravena působivá ohňová show.

LITOMĚŘICKO

Podzimní festival v Horních Beřkovicích

Kdy: sobota 28. října od 14.00
Kde: hřiště TJ Slovan Horní Beřkovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hřiště v Horních Beřkovicích se v sobotu 28. října stane dějištěm Podzimního festivalu. Odstartuje ve 14.00 hodin drakiádou, následovat bude vyřezávání halloweenských dýní (15.00) a strašidelný rej s vyhodnocením nejlepších masek (17.30). Jako zlatý hřeb bude v 18.00 lampionový průvod. Zábavné odpoledne nabídne také malování betonových dýní, zdobení perníčků, soutěže pro děti a něco dobrého na zub. Náčiní na dlabání dýní si vezměte s sebou.

Klášterní den v Doksanech

Kdy: neděle 29. října od 12.00
Kde: klášter v Doksanech
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: V areálu kláštera v Doksanech proběhne v neděli 29. října odpoledne Klášterní den. Jde o dobročinnou akci na pomoc Markovi, 14letému chlapci, trpícím dětskou obrnou a Downovým syndromem. Pořadatelé mu věnují celý výtěžek z dobrovolného vstupného. Program nabídne šermířská vystoupení, ukázky historických zbraní a zbrojí, lukostřelbu a prohlídky kláštera s průvodcem.

TEPLICKO

Halloweenská neděle v Galerii Teplice

Kdy: neděle 29. října od 13.00 do 17.00
Kde: OC Galerie Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Galerii Teplice se chystá halloweenské soutěžení o vstupenky do kina. S prázdnou ale neodejde nikdo, všichni, kteří přijdou v masce nebo kostýmu čarodějky, monstra nebo dalších strašidel, získají balonek a sladkosti. Na pasáži centra budou všudypřítomná strašidla, dokonce i ve vzduchu. Na místě bude možné se vyfotit ve strašidelném fotokoutku.

Koncert RMC - A Tribute to Rammstein

Kdy: sobota 28. října od 20.00 do 23.45
Kde: Hvjezda, Teplice
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Fanoušci skupiny Rammstein by měli zpozornit. Jeden z nejlepších revivalů skupiny, který je uznávaný také v Německu a pochází z Liberce, zamíří do teplického klubu Hvjezda. Druhým hostem večera bude skupina Schlak.

MOSTECKO

Oslava sklizně a řemesel

Kdy: sobota 28. října od 10.00
Kde: Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Litvínově se chystají velkolepé oslavy sklizně a řemesel, jako připomínka 30. výročí partnerství Litvínova a Olbernhau. Na náměstí Míru se uskuteční mezi 10. a 17. hodinou Litvínovský food festival, který nabídne tradiční i netradiční gastronomii, a také farmářský trh s ochutnávkou regionálních potravin. Na nádvoří Zámku Valdštejnů proběhne mezi 11. a 16. hodinou módní přehlídka krajky a od 17.30 koncert s pozdravy starostů partnerských měst. Přímo na zámku pak bude mezi 10. a 17. hodinou probíhat jarmáreček, Dny krušnohorské krajky, výstava a také řemeslné dílničky. Na zámek se platí vstupné 40 korun. Zámecký park se promění v herní, chystají se tu soutěžní stanoviště pro děti, do 15 hodin se budou moci nejen děti projet na koních. I v parku se chystá jarmáreček, z oken zámku v 18 hodin zazní slavnostní fanfáry. V 18.15 si pak dá u zámku v parku sraz lampionový průvod, který zámecký park projde za hudebního doprovodu.

Tublatanka Dobrí priatelia tour

Kdy: pátek 27. října od 19.00
Kde: Sportovní hala, Most
Za kolik: 890 a 445 korun
Proč přijít: Přední slovenská rocková skupina Tublatanka slaví 40 let novým albem a velkolepým turné, v rámci nějž zavítá také za fanoušky do Mostu. Jako speciální host vystoupí Argema, která dosáhla stejného milníku. Předprodej běží v síti Ticketstream, zlevněné vstupné platí pro děti do 12 let. Na webových stránkách kapely je možné si objednat speciální promo balíček vstupenky a nového alba.