Počasí má být přeháňkové, a tak doporučuji zejména rodinám s dětmi navštívit Dům národního parku Saské Švýcarsko nesoucí název NationalparkZentrum, které se nachází asi 200 m od centra.

Jedná se o interaktivní expozici, plnou hravých exponátů, poutavých obrazů a filmových projekcí o přírodě, vše je jazykově srozumitelné i českým návštěvníkům, a navíc tu mají pískovcový masív sahající přes tři patra.

Lze tu pohodlně a zábavně strávit několik hodin, během nichž se můžete občerstvit v příjemné kavárničce se sladkými dobrotami.

Až se nabažíte zábavy 
a nových poznatků o přírodě, můžete nasměrovat své kroky zpět přes centrum města do unikátních lázní Toskana Therme 
a dopřát si skutečný relax. Najdete zde specializovaný systém Liquid Sound – tedy plavání v rafinované hře světel za zvuků hudby, zaplavete si ve venkovním bazénu s výhledem na Labské údolí, užijete si tu svět plný vířivek, římských parních lázní, saun a bylinných koupelí.

No a v případě pěkného počasí neváhejte využít další místní jedinečnou zajímavost téměř v centru města a tou je vyhlídková věž zvaná „Žandovská eiffelovka".

Vyvézt se na ní můžete výtahem a nahoře na vás čeká kromě krásných výhledů na město a údolí Labe i minizoo s živým rysem ostrovidem.

A na úplný závěr jen připomínám, že je výhodné nechat auto doma a dopravit se do tohoto lázeňského městečka dráhou národního parku – tedy vlakem, který jezdí ze směru od Děčína i Šluknovského výběžku minimálně každé dvě hodiny.

Na jízdenku Elbe Labe tiket (platí pro 5 osob a je za 400 Kč) můžete využít z nádraží i přívoz, který vás převeze na druhou stranu Labe přímo do centra Bad Schandau.