Jedná se o ideální výletní cíl pro horké letní dny. Na dně hluboké rokle vládne příjemné klima po celý den a teplota říčky Křinice zde nepřesáhne 8 °C.

První turisté propluli touto soutěskou již roku 1879. Na obou březích strmé skály, na jedné české, na druhé německé.

Romantická krajina uprostřed Národních parků Českého a Saského Švýcarska je zahalena tajemstvím a čeká na své objevitele.

Praktické informace:
Zdánlivě nedostupné místo je dobře dosažitelné ze dvou směrů. Nejkratší cesta vede z vesničky Hinterhermsdorf, od parkoviště Buchenparkhalle po modré značce. Pohodlnou chůzí dojdete za 35 minut přímo k nástupišti lodiček. Ti z vás, kdo projdou Kyjovským údolím až do Zadní Doubice, mohou pokračovat k lodičkám ještě dalších 2,5 kilometru po červené.

Cyklisté to mají k lodičkám od místa Wettinplatz, kde mohou zanechat svá kola, necelý kilometr chůze. Lodičky plují v časech od pondělí do pátku od 9.30 hodin do 16.30 hodin,  o víkendu pak vždy od 9 do 17 hodin. Jízdné jednosměrně 4 eur/dospělý, 2 eur/dítě.  Plavba trvá 25 min. Cestu zpět do Hinterhermsdorfu si můžete zpestřit po červené přes skalní blok Hermannseck a vyhlídku Königsplatz, 60 minut chůze. Pohodlnější varianta vede zpět po povozové cestě Kremserweg a trvá 35 minut.

Autor: Jiří Šťastný